Zapraszamy do kina na sali widowiskowej na pokaz specjalny z cyklu Kino w Famie

Na rok 2024 przypada 90. rocznica urodzin wybitnego polskiego prozaika i scenarzysty – Marka Hłaski. Chcemy uczcić ten wyjątkowy czas i przybliżyć Wam sylwetkę autora oraz jego ogromny wpływ na polską kulturę. Zapraszamy Was na szczególny pokaz filmowy poprzedzony wykładem Kamili Sowińskiej.

Wydarzenie zainspirowała Pani Teresa Łukasiewicz, pasjonatka twórczości Marka Hłaski, to z jej polecenia wyświetlamy film.

Opis filmu:

Głównym bohaterem tej historii jest Kuba Kowalski, były alkoholik, który próbuje wyrwać się z nałogu. Akcja filmu rozgrywa się w ciągu jednego dnia, kiedy to Kuba podejmuje dramatyczną próbę zmiany swojego życia. Niestety, otaczający go ludzie oraz jego własne słabości utrudniają mu osiągnięcie celu.
Ten film to poruszające studium uzależnienia i samotności, które wciąż zachowuje swoją moc i aktualność, ukazując trudną walkę człowieka z wewnętrznymi demonami.

O prelegentce:

Kamila Sowińska – absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, studiów edytorskich i bibliotekoznawstwa. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Od ponad 20 lat pasjonuje się twórczością i biografią Marka Hłaski. Jest autorką prac i publikacji na temat pisarza. Organizuje spotkania, prelekcje, wystawy i spacery śladami twórcy. Prowadzi na Facebooku stronę: Marek Hłasko – profil o pisarzu.

Kiedy?

Zapraszamy na seans w piątek, 31 maja, o godzinie 18:00.

Tytuł

Tytuł możecie poznać odwiedzając przed seansem Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Fama. Zapraszamy przy okazji do biblioteki po nowości.

  • Wstęp wolny, kategoria 15+
  • Produkcja: Polska
  • Czas trwania: 96 minut
  • Gatunek: Dramat, Psychologiczny

Adres:
CBK FAMA - Filia nr 11
ul. Bolesława Krzywoustego 286
51-312 Wrocław
tel.: 71 777 99 44