Wyspa Książka – kierunek Północ

 

Uśmiechnięty marynarz patrzący przed lunetę i napis Wyspa Książka Kierunek Północ

Projekt otrzymał dofinasowanie w ramach Działania 2 Poprawa dostępu do kultury i sztuki Programu Kultura w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021.

Działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

Cel

Celem projektu Wyspa Książka – kierunek Północ jest poprawa dostępu do kultury, poprzez angażowanie rodzin i grup rówieśniczych w twórcze wspólne działania w obszarze literatury oraz podniesienie kompetencji pracowników w zakresie edukacji czytelniczej i docieraniu do nowych grup odbiorców.

Lider i partnerzy projektu

Działania

Zjedź na dół strony, by zobaczyć wydarzenia w ramach projektu

  1. Job shadowing bibliotekarzy i edukatorów podczas festiwalu literatury w Norwegii.
  2. Dzień polski na Festiwalu w Norwegii / Dzień norweski na Festiwalu w Polsce: 3 warsztaty z autorami w 3 grupach wiekowych, gra inspirowana mitologią, instalacja wystawiennicza, prezentacja trendów we współczesnej literatury dla dzieci.
  3. Warsztat on-line z ekspertami metodą design-thinking i opracowanie rozwiązań dla Polski i Norwegii w obszarach: metody dotarcia do nieczytających dzieci i rodziców, współczesne skuteczne sposoby komunikacji, budowa publiczności w grupach zagrożonych wykluczeniem.
  4. Międzynarodowe seminarium – realizacja 16 warsztatów i prezentacji, przeszkolenie 100 bibliotekarzy i edukatorów. Publikacja na stronie projektu scenariuszy zajęć.
  5. Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej we Wrocławiu. Większa dostępność przez realizację wydarzeń w rożnych częściach miasta.

Realizując ten projekt mamy szansę na wznowienie edukacji czytelniczej, zdobycie wiedzy, wymianę doświadczeń z bibliotekarzami, ekspertami, edukatorami z Polski i z zagranicy oraz przyjemność obcowania z autorami i ilustratorami literatury dziecięcej.

Fundusze Norweskie


Finansowanie

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Funduszy Norweskich

Partnerzy strategiczni

Logotyp Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu, Fundacji Czas Dzieci, Stord Kulturhus, Fundacji Go'n'Act

Partnerzy i Patroni medialni

Pasek z logotypami partnerów: Logotyp Świerszczyka. Logotyp SKIBA, litery składające się na napis w czarnym kole. Logotyp Radia Wrocław, kwadracik z amplitudą. Logotyp Radia Wrocław Kultura, obok napisu kwadracik z amplitudą. Logotyp Radia Ram, pomiędzy litery a i m wpisany zakres fal 89.8 FM

Logotyp Polskie Radio Dzieciom. Kolorowe grafiki zwierzątek i obok napis Polskie Radio Dzieciom.

Patronat honorowy

Logotyp Wrocław Miasto spotkań, pod spodem napis Patronat Honorowy Prezydenta Wrocławia

Regulamin uczestnictwa w wydarzeniu Wyspa Książka. Międzynarodowe Seminarium dla bibliotekarzy/ek i edukatorów/ek

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE 1. Wyspa Książka. Międzynarodowe seminarium dla bibliotekarzy/ek i edukatorów/ek (dalej: Seminarium) odbędzie się̨ w dniach 21-22 kwietnia 2022 roku we Wrocławiu. 2. Organizatorem Seminarium (dalej: Organizator) jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Różewicza we…

Wyspa Książka. Międzynarodowe seminarium dla bibliotekarzy/ek i edukatorów/ek – nabór osób prowadzących warsztaty oraz prelegentów/ek

Wszystkich zainteresowanych udziałem w seminarium w roli prowadzących warsztaty lub prelegentów/ek prosimy o zapoznanie się z Regulaminem oraz wypełnienie formularza.

Wyspa Książka. Międzynarodowe seminarium dla bibliotekarzy/ek i edukatorów/ek

Międzynarodowe seminarium dla bibliotekarzy/ek i edukatorów/ek to kolejne wydarzenie, które odbędzie się w ramach projektu Wyspa książka – kierunek Północ.

Dzień polski na Festiwalu Falturiltu w Norwegii

Już 7 listopada na wyspie Stord na zachodnim wybrzeżu Norwegii będzie miał miejsce Dzień Polski na festiwalu literackim dla dzieci i młodzieży. Festiwal promuje autorów i ilustratorów książek napisanych w odmianie języka norweskiego zwanej Nynorsk.

Jak zdobyć nową publiczność czytelniczą? – debata

Czy wszyscy nosimy drewno do lasu, czyli o potrzebie zdobywania nowej publiczności - debata rozpoczynająca projekt "Wyspa Książka - kierunek północ"