Empik Go

Logo Empik Go

Bezpłatny dostęp do e-booków, audiobooków i podcastów

Proponujemy bezpłatny dostęp do aplikacji Empik Go. Oferujemy ponad 34 000 ebooków oraz 8 000 audiobooków i 39000 podcastów – klasykę, bestsellery i nowości do czytania i słuchania.

Możliwość wypożyczania mają wyłącznie czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu nie posiadający zadłużeń na koncie bibliotecznym. Aby skorzystać z oferty trzeba uzyskać kod dostępu do aplikacji Empik Go.

Zasady wydawania kodów

 • Kody będą wydawane Czytelnikom, którzy nie mają zaległych zobowiązań wobec MBP oraz którzy ukończyli 15 rok życia.
 • Liczba kodów jest ograniczona.
 • Kody będą wydawane do wyczerpania limitu przypadającego na dany miesiąc.

Harmonogram wydawania kodów:

 • 1 lutego 2023
 • 1 marca 2023
 • 3 kwietnia 2023
 • 4 maja 2023
 • 1 czerwca 2023
 • 3 lipca 2023
 • 1 sierpnia 2023

Decyduje kolejność zgłoszeń. Maile wysłane wcześniej (przed 1 lutego i tak dalej) nie będą brane pod uwagę. Jeśli pobrany kod nie zostanie aktywowany, czytelnik nie otrzyma kolejnego kodu.

Aby otrzymać kod do aplikacji, należy wysłać e-mail na adres empikgo@biblioteka.wroc.pl. W treści wiadomości proszę podać imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej. Osoby, które mają kartę biblioteczną zakodowaną na UrbanCard, przesyłają numer UrbanCard. Osoby, które dodały kartę biblioteczną do aplikacji Nasz Wrocław, wysyłają numer karty w aplikacji.

UWAGA!

Czytelnik może otrzymać tylko 1 kod do Empik Go lub tylko 1 kod do Legimi. Nie można otrzymać dostępu do obu platform równocześnie.

Jak wykorzystać kod?

 • Kody są ważne 90 dni od daty aktywacji. Kody będą wydawane do wyczerpania limitu zakupionych przez bibliotekę kodów.
 • Jeden kod uprawnia do korzystania z aplikacji na dwóch urządzeniach.

Rejestracja

Aby wykorzystać kod:

Korzystanie z kodów do aplikacji Empik Go jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu.


Najczęściej zadawane pytania

Czy wypożyczanie ebooków i audiobooków jest bezpłatne?

Wypożyczanie jest bezpłatne.

Czy muszę być czytelnikiem biblioteki, by wypożyczyć ebooki/audiobooki?

Możliwość wypożyczania mają wyłącznie czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu nie posiadający zadłużeń na koncie bibliotecznym.

W jaki sposób mogę otrzymać kod dostępu do platformy Empik Go?

W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępu należy wysłać e-mail na adres empikgo@biblioteka.wroc.pl w treści podając imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej/UrbanCard/aplikacji Nasz Wrocław.

Po pomyślnym zweryfikowaniu konta bibliotecznego, pracownik biblioteki wyśle e-mail z kodem dostępu.

Liczba kodów jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Ile kodów dostępu można otrzymać?

Każdy czytelnik może otrzymać 1 kod dostępu do platformy Empik Go.

Jaka jest ważność kodu dostępowego?

Kod jest ważny 90 dni od daty aktywacji.

Czy jest limit pobranych stron?

Każdy czytelnik może dodać do biblioteki dowolną liczbę książek. Nie ma limitu stron.

Na jakich urządzeniach mogę korzystać z aplikacji Empik Go?

Z wypożyczonych książek można korzystać na telefonie, tablecie i czytniku (również Kindle). Empik Go wymaga urządzenia przenośnego posiadającego dostęp do Internetu i wyposażonego w system operacyjny iOS (minimum iOS 11) albo Android (minimum Android 5.0).

Aplikacja jest dostępna na czytnikach e-booków InkBOOK (Classic 2, Lumos, Prime, Prime HD, Explore, Calypso). Można ją znaleźć w sklepie z aplikacjami InkBook Apps.

Z Empik Go można korzystać na czytnikach PocketBook Touch HD 3, Touch Lux 4, Touch Lux 5, Color, InkPad3 oraz InkPadX. Aby pobrać aplikację, należy połączyć czytnik z Internetem i zaktualizować oprogramowanie do najnowszej wersji. Ikonka Empik Go pojawi się na dolnym pasku czytnika.

Czy muszę być online, by czytać ebooki/słuchać audiobooków?

Czytać i słuchać można także w trybie offline, po wcześniejszym pobraniu e-booków/audiobooków.

Z kim mogę się skontaktować w razie problemów z działaniem aplikacji Empik Go?

W sprawie aplikacji można się skontaktować z Biurem Obsługi Klienta za pośrednictwem e-maila: obsluga.klienta@empik.com lub telefonicznie z Centrum Wsparcia Klienta Empik pod numerem 22 462 72 50.

Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0.

Trzy logotypy instytucji: logotyp Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, obok napis Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, logotyp Biblioteki Narodowej