Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Różewicza i jej 38 filii to przestrzenie dostępne dla wszystkich mieszkańców i mieszkanek naszego miasta. Funkcjonujemy nie tylko jako instytucja, w której możesz wypożyczyć książki lub multimedia, ale też miejsce spotkań, wspólnej nauki i pracy. Jako biblioteka publiczna jesteśmy również otwarci na współpracę z sektorem NGO i chętnie włączamy się do działań na rzecz lokalnej społeczności.

dziewczynka leżąca na kanapie i czytająca książkę, dookoła regały z książkami dla dzieci

Przestrzeń dla rozrywki

Jeżeli szukasz z przyjaciółmi miejsca do wspólnego spędzenia czasu, np. gry w planszówki – zapraszamy do Biblioteki. Przyjdźcie i skorzystajcie z naszych zbiorów lub przynieście ze sobą ulubioną grę.

Planszówki i przestrzeń do gier są dostępne w filiach:


Przestrzeń dla NGO

Reprezentujesz organizację Trzeciego Sektora i działasz na rzecz lokalnej społeczności? Jako Twoja lokalna biblioteka z chęcią Cię wesprzemy. Posiadamy przestrzenie, w których możesz spotkać się z zespołem, aby wspólnie pracować nad projektem lub zrealizować go u nas.

Przestrzeń do pracy i realizacji wydarzeń dla organizacji pozarządowych posiadają następujące filie:

Jeżeli na powyższej liście nie ma biblioteki, którą znasz z sąsiedztwa, skontaktuj się z nią i zapytaj o możliwość wsparcia. Postaramy się pomóc w miarę możliwości.


Przestrzeń do pracy i nauki

Szukasz spokojnego miejsca do nauki? Masz do zrealizowania grupowy projekt do szkoły lub na uczelnię? Zapraszamy do Biblioteki! Mamy dla ciebie komfortowe miejsca do wspólnej pracy i nauki — zarówno indywidualnej, jak i w zespołach. Do dyspozycji będziesz mieć też książki, które z pewnością ci to ułatwią.

Przestrzenie takie znajdziesz między innymi w poniższych filiach:

W powyższych filiach istnieje również możliwość zarezerwowania osobnej sali w wybranych godzinach. W tym celu należy skontaktować się bezpośrednio z wybraną filią.

Regulamin projektu Biblioteka — Przestrzeń Wspólna

Partner projektu:

Moico .Internet. Telewizja. Mobile.