Zbiory MBP

Graficzne symbole zbiorów, m.in. książka, kostka do gry, klaps filmowy, płyta muzyczna i inne

Miejska Biblioteka Publiczna oferuje swoim czytelnikom dostęp do różnorodnych zbiorów. W każdej z filii MBP czytelnicy mogą znaleźć książki. Jest ich łącznie ponad 770 000. Nieustannie uzupełniamy nasze zbiory o nowości wydawnicze. Tylko w 2019 roku biblioteka zakupiła ponad 45 000 pozycji.

Oprócz książek polskojęzycznych część filii oferuje książki obcojęzyczne, przede wszystkim publikacje w języku angielskim. Do dyspozycji czytelników są również publikacje w języku, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, czeskim, rosyjskim, ukraińskim i włoskim.

W swoich zbiorach posiadamy także audiobooki, czyli książki mówione, których zbiory MBP liczą blisko 48 000 (głównie na płytach CD).

Osoby korzystające z filii MBP mają możliwość wypożyczania zbiorów filmowych (na nośnikach DVD i Blu-ray, także w formatach 3D i 4K) oraz muzycznych (na płytach CD). W kilkunastu filiach MBP można znaleźć gry planszowe. W jednej filii na jedną kartę biblioteczną można wypożyczyć jedną grę (wyjątek stanowią rozszerzenia). Gry wypożyczamy na 5 dni.

W dwóch naszych filiach można wypożyczyć czytniki e-booków, czyli książek elektronicznych. Centrum Innowacji Przejście – Filia nr 13 zaprasza również na wycieczki do świata VR, czyli wirtualnej rzeczywistości oraz do korzystania z drukarki 3D. W Filii nr 14 na Jagodnie, będzie można wypożyczyć zestawy do gier plenerowych.

Łącznie w Miejskiej Bibliotece Publicznej można wypożyczyć 846 481 pozycji. Zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą. Zachęcamy do samodzielnego wyszukiwania zbiorów za pomocą PRIMO oraz korzystanie z wyszukiwarki filii.