Książki

Otwarta książka oraz białe litery i znaki specjalne na niebieskim tle

Księgozbiór Miejskiej Biblioteki Publicznej liczy przeszło 850 tysięcy książek. Znajdują się one w 37 filiach bibliotecznych zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Zbiory biblioteki są nieustannie uzupełniane (sprawdź nowości). Tylko w 2019 roku na półki trafiło 45 tysięcy nowych książek. Oprócz nowości oferujemy także książki starsze, niedostępne już w księgarniach.

Dużą część zbiorów stanowi literatura piękna. Na bibliotecznych półkach każdy znajdzie coś dla siebie – oferujemy klasykę literatury oraz współczesną literaturę polską i obcą. Mamy zarówno dzieła uznanych twórców, jak też pisarzy zapomnianych oraz nieznanych debiutantów. Obok książek popularnych i szeroko reklamowanych proponujemy też mało znane, niszowe utwory. Znaleźć u nas można zarówno książki ambitne, jak również przystępną w formie literaturę popularną.

Wielbicielom literatury gatunkowej oferujemy szeroki wybór kryminałów, thrillerów i powieści sensacyjnych, horrorów, science fiction, fantasy i romansów.

Oprócz różnorodności treści dbamy również o różnorodność formy – proponujemy klasyczne powieści, zbiory opowiadań, poezję, prozę poetycką, picturebooki i komiksy.

Zbiory Miejskiej Biblioteki Publicznej to nie tylko literatura piękna. Miłośnikom literatury faktu i ludziom ciekawym świata oferujemy szeroki wybór reportaży, biografii i książek podróżniczych. Na osoby podróżujące po Polsce i świecie czekają przewodniki po wszystkich zakątkach globu. Czytelnikom zainteresowanym Wrocławiem i Dolnym Śląskiem oferujemy szeroki wybór publikacji regionalnych.

Tym, którzy lubią poszerzać swoją wiedzę, oferujemy książki naukowe i popularnonaukowe z różnych dziedzin. W bibliotekach nie brakuje też poradników oraz praktycznych publikacji pomocnych w zdobywaniu nowych umiejętności i rozwijaniu hobby.

Osoby uczące się języków znajdą u nas podręczniki, repetytoria i słowniki oraz książki w językach obcych. Na studentów czekają wybrane podręczniki akademickie, na uczniów – lektury i opracowania.

Księgozbiór biblioteki przeznaczony jest dla czytelników w każdym wieku i sporą jego część stanowią książki dla dzieci i młodzieży. Oferujemy książeczki obrazkowe dla najmłodszych, książki wspomagające naukę czytania oraz książki dla starszych dzieci, które czytają same. Oprócz dziecięcej literatury pięknej na bibliotecznych półkach można znaleźć książki popularnonaukowe, które zaspokajają ciekawość świata oraz książeczki edukacyjne i terapeutyczne, wspomagające proces nauki i wychowania.

Młodzież znajdzie w bibliotekach współczesne powieści obyczajowe, fantastyczne i przygodowe, a także wybrane tytuły należące do klasyki powieści młodzieżowej.