Nagrody i wyróżnienia

Nagrody, nominacje, wyróżnienia, certyfikaty, medale

2020 r. – Wyróżnienie w konkursie SBP na najciekawsze wydarzenie dla młodych czytelników, organizowane online, w ramach Tygodnia Bibliotek 8–15 maja 2020 r.

2020 r. – II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2019”.

2017 r. – Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na Modernizację Roku w kategorii „Najciekawsze adaptacje wnętrz” za adaptację wnętrza Filii nr 12 MBP przy ul. Piłsudskiego 105 (Dworzec Główny PKP).

2014 r. – Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w uznaniu zasług dla rozwoju czytelnictwa.

2014 r. – Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego, w uznaniu zasług dla rozwoju czytelnictwa.

2013 r. – Wyróżnienie w II edycji Konkursu „Dobre praktyki. Dojrz@łość w sieci” dla Filii nr 23 za realizację wzorcowych działań w zakresie edukacji cyfrowej seniorów.

2013 r. – Certyfikat „Nowoczesna Biblioteka 2013” potwierdzający, że biblioteka jest miejscem nowoczesnym, przyjaznym czytelnikom oraz otwartym na oczekiwania odbiorców. (wydany przez Arlenie Sp.o.o.).

2012 r. – „Miejsca przyjazne seniorom” – Wrocławskie Centrum Seniora przyznało w 2012 r. certyfikaty 8 filiom (Filia nr 1, Filia nr 6, Filia nr 10, Filia nr 17, Filia nr 22, Filia nr 23, Filia nr 34, Filia nr 57).

2011 r. – I Nagroda w ogólnopolskim konkursie „Mistrz promocji czytelnictwa 2010”.

2011 r. – nagroda w konkursie „Dojrz@łość w sieci. Dobre praktyki” dla Filii nr 34.

2010 r. – Bibliotheca Magna Parennisque – medal Zarządu Głównego SBP za wybitne zasługi dla polskiego bibliotekarstwa.

2009 r. – wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Mistrz promocji czytelnictwa 2008” zorganizowanym przez SBP i Polską Izbę Książki z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

2008 r. – I miejsce w zorganizowanym przez tygodnik „Cztery kąty” plebiscycie „Miejsca szczególne” otrzymała Mediateka (Filia nr 58) za wzorcową symbiozę architektury historycznej ze współczesnym wystrojem.

2008 r. – nominacja do nagrody „Papierowy Ekran” w konkursie na najlepszy serwis internetowy o książce za zakładkę „Dla dzieci” na stronie internetowej MBP.

2006 r. – medal „W dowód uznania” za zasługi dla bibliotekarstwa oraz SBP.

2004 r. – wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku 2004 w kategorii „Najciekawsze modernizacje i adaptacje wnętrz” za modernizację budynku na multimedialną bibliotekę „Mediatekę”.

2001 r. – nominacja do nagrody w konkursie Fundacji IDEE na najciekawsze inicjatywy, akcje podejmowane przez biblioteki na rzecz krzewienia czytelnictwa w ramach prowadzonej przez Ministra Kultury kampanii promocji czytelnictwa.