Grafika promująca spotkanie z Urszulą Rybicką

W poniedziałek 9 listopada o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie online z Urszulą Rybicką, założycielką Żydoteki, która opowie nam o związanych z nią faktach i mitach.

Żydoteka powstała z miłości do literatury żydowskiej, a jej misją jest przybliżanie kultury żydowskiej w duchu szacunku i otwartości. Żydoteka pisze o wszystkim, co związane jest z literaturą żydowską. Przybliża najciekawsze tytuły z zakresu literatury pięknej, faktu, a także książki historyczne i poetyckie. Przekonuje, że kultura żydowska łączy się z polską i są sobie naprawdę bliskie. To ważne w prowadzeniu dialogu – by wskazywać to, co nas łączy, i budować mosty zamiast murów.

Spotkanie jest częścią projektu „Skarpetki Tyrmanda” organizowanego przez MBP: Mediatekę i Filię nr 1.

Spotkanie będzie dostępne na FB Mediateki

Data wydarzenia: 09.11.2020