Grafika promująca spotkanie z Urszulą Rybicką

W poniedziałek 9 listopada o godz. 18.00 spotkaliśmy się online z Urszulą Rybicką, założycielką Żydoteki, która opowiedziała nam o związanych z nią faktach i mitach.

Żydoteka powstała z miłości do literatury żydowskiej, a jej misją jest przybliżanie kultury żydowskiej w duchu szacunku i otwartości. Żydoteka pisze o wszystkim, co związane jest z literaturą żydowską. Przybliża najciekawsze tytuły z zakresu literatury pięknej, faktu, a także książki historyczne i poetyckie. Przekonuje, że kultura żydowska łączy się z polską i są sobie naprawdę bliskie. To ważne w prowadzeniu dialogu – by wskazywać to, co nas łączy, i budować mosty zamiast murów.

Spotkanie dostępne na YT Mediateki:

Spotkanie jest częścią projektu „Skarpetki Tyrmanda” organizowanego przez MBP: Mediatekę i Filię nr 1. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.