Co czwartek o 17:30 w bibliotece na Sołtysowicach spotykamy się na zajęciach dla dzieci i ich opiekunów.

Spotkania przeznaczone są dla dzieci w wieku ok. 3-7, ale na niektóre zapraszamy dzieci starsze. Prosimy o aktywny udział opiekunów podczas zajęć. Czas trwania: ok. 45 minut. Zajęcia najczęściej są darmowe, bez zapisów, jeśli jest inaczej, zaznaczamy to w opisie spotkania.

Biblioteczna maskotka leniwiec siedzi na regale z książkami dla dzieci. Obok maskotki stoi tabliczka szkolna z napisem "Czwartki w bibliotece 17:30"

4 kwietnia – Kolorowe motyle

Przeczytamy książkę „Niedźwiedź łowca motyli” Susanny Isern i Marjorie Pourchet i zrobimy kolorowe motyle, latające nad wiosenną łąką.

11 kwietnia Dzień gapienia się w niebo

PrzeczytaTym razem z okazji Dnia gapienia się w niebo zapatrzymy się jeszcze dalej – w kosmos. Przeczytamy książeczkę „Kicia Kocia w kosmosie” Anity Głowińskiej, a później zrobimy rakietę.

18 kwietnia Taka piękna łąka

Z okazji Dnia Ziemi przeczytamy książkę Petera Carnavasa „Ostatnie drzewo w mieście”, porozmawiamy o tym, dlaczego rośliny są ważne i zrobimy własne łąki pełne kwiatów.

25 kwietnia W bibliotece

Przeczytamy książkę „Ciekawski George w bibliotece”, porozmawiamy o tym, do czego służą biblioteki i zrobimy kolorowe zakładki.

Data wydarzenia: 04.04-25.04.2024

ul. Sołtysowicka 29 h