Warsztaty łączące sztukę z technologią druku 3D. Za pomocą długopisów 3D uczestnicy stworzą modele znanych, europejskich budowli, takich jak: Pałac Kultury i Nauki, Wieża Eiffla, Big Ben, czy Krzywa Wieża w Pizie.

""

Warsztaty poprowadzą Małgorzata Karpicka i Marta Szloser

Małgorzata Karpicka – edukatorka cyfrowa w  MultiCentrum Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu, gdzie prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży z edukacji czytelniczej i kulturalnej z użyciem technologii IT.

Uczestniczka wielu szkoleń dotyczących programowania, kodowania, druku 3D, pracy metodyką STEAM. Pomysłodawczyni i realizatorka projektów:  „3D – DRUKUJ DOTKNIJ DOŚWIADCZAJ” dla dzieci niewidomych i słabowidzących z wykorzystaniem drukarki 3D, za który otrzymała Nagrodę Prezydenta Wrocławia, EKRAN MYŚLI/mural inspirowany literaturą i sztuką Erny Rosenstein oraz PTASIE WESELE.

Autorka scenariuszy literackich i realizatorka warsztatów graficznych w wielu projektach kulturalnych. Pasjonatka edukacji wielokulturowej, medialnej i cyfrowej.  W wolnych chwilach zajmuje się rękodziełem: tworzeniem obrazów z papieru, haftowaniem i szydełkowaniem torebek.

Marta Szloser – edukatorka prowadząca zajęcia technologiczne oraz artystyczne w MultiCentrum – filii Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu, autorka książek dziecięcych oraz kulinarnych (m.in. „Warstwy”, „Okruszki”, „Smakowita zielenina”), tkaczka, prządka, artystka tekstylna.

Szczegóły spotkania

• 13 kwietnia, godzina 12:15
  • Mediateka, pl. Teatralny 5

Program całego festiwalu znajdziesz w zakładce Program festiwalu.

Obowiązują zapisy poprzez poniższy formularz:

Formularz osiągnął limit wysłań.