Warsztaty interaktywne

Fundacja Interaktywne Centrum Poznawcze Collect, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Pawilon Czterech Kopuł oraz Centrum Innowacji Przejście zapraszają na wyjątkowe spotkanie z twórczością Magdaleny Abakanowicz. Warsztaty, będące połączeniem nauki, sztuki i najnowszych technologii, realizowane są w ramach projektu Abakanowicz 3D dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Angażujące ścieżki edukacyjne, prezentowane podczas warsztatów, przygotowane zostały w oparciu o eksponaty, materiały graficzne, obiekty wydrukowane w technologii 3D. W proces poznawczy została również włączona rozszerzona rzeczywistość (Augmented Reality), dzięki której obcowanie z twórczością wybitnej, polskiej rzeźbiarki stanie się prawdziwą przygodą.

W trakcie zajęć będzie można spotkać „Mutanty”, ale bez obaw – udowodnimy, że wcale nie są straszne. Zadbamy również, by nikt nie zgubił się w „Tłumie” i sprawimy, że obcowanie ze sztuką stanie się prawdziwą przygodą!

Zajęcia realizowane w ramach projektu są bezpłatne w Centrum Innowacji Przejście od 20 października, pl. Teatralny 5, poziom -1

Obowiązują zapisy telefoniczne: 71 347 12 71

wtorek godz.: 9:00-10:00
środa / godz.: 10:00-11:00, 12:00-13:00

Ścieżki edukacyjne:

Odnajdź się w Tłumie

Abakany. Otulają czy pochłaniają? Mutanty. Bezpieczne czy groźne? Bezgłowy tłum. Napierający czy w odwrocie? Poznamy odpowiedzi na pytania, które kryją się w twórczości Abakanowicz: czy w tłumie możemy być indywidualnościami? Jak wygląda obecnie relacja człowieka z naturą? Poruszając się między wybranymi zagadnieniami, poznamy najważniejsze myśli i sposoby konceptualizacji sztuki, które funkcjonują w obrębie twórczości tej niezwykłej artystki.

Życie i twórczość. Wokół prac Magdaleny Abakanowicz

Ta ścieżka to pogłębiona analiza twórczości artystki. Sprawdzimy, na ile niestandardowe prace nakłaniają do niestandardowego odbioru. Abakan żółty pozwala na zwrócenie uwagi na kontemplacyjną rolę sztuki oraz na jej wymiar sensualny, a także może się stać próbą samodzielnego zmierzenia się z tkaniną podczas warsztatów plastycznych. Metaforyczne przesłanie prac artystki odnosi się do uniwersalnych problemów egzystencjalnych oraz wskazuje na uwikłanie człowieka w historię, kulturę i politykę.

Więcej informacji o projekcie Abakanowicz 3D znajdziecie na Facebooku i na Instagramie

Filia nr 13, Centrum Innowacji PRZEJŚCIE
Plac Teatralny 5