22 lutego w filii nr 12 na Dworcu Głównym zawiśnie wystawa fotograficzna portretująca seniorów.

„Portret samotności” jest drugą wystawą z cyklu „Galeria Twórczości Seniora”, zainicjowanego przez Wrocławskie Centrum Seniora zespół WCRS we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu.

Na wystawie obejrzą Państwo minimalistyczne portrety i fotografie ilustrujące izolację. Do współpracy zaprosiliśmy Stowarzyszenie mali bracia Ubogich, którego podopieczni zostali bohaterami prezentowanych kadrów.

Wernisaż wystawy odbędzie się 22 lutego o godz. 17:00 w filii nr 12 na Dworcu Głównym PKP. Podczas uroczystej inauguracji porozmawiamy o sposobach przeciwdziałania samotności i spotkamy wyjątkowych gości: Łukasza Drobińskiego, autora zdjęć i dr Walentynę Wnuk, specjalistkę z dziedziny andragogiki, gerontolożkę, animatorkę, kierowniczkę pierwszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Wrocławiu na Uniwersytecie Wrocławskim, laureatkę konkursu „Przyjaciel Seniorów”.

Nie zabraknie również artystycznych akcentów: recytacji wierszy poety Piotra Rakowskiego i występu wokalnego Emilii Jałowieckiej.

Wstęp wolny, a udział bezcenny.

Data wydarzenia: 22.02.2024

Filia nr 12, DWORZEC