Zapraszamy na spacer przyrodniczy w Parku Grabiszyńskim. Spotykamy się przy pawilonie ESK Emocje-Sport-Kultura (biały kontener) na polanie za Wzgórzem Żołnierzy Polskich. Tematem spaceru będzie Miejska Puszcza, jaką jest nasz Park. Będziemy eksplorować jego dzikość i śledzić roślinnych, grzybowych i zwierzęcych mieszkańców. Odwiedzimy stare cmentarze, południowe rubieże i łąki nad Ślęzą. To mozaika różnorodnych siedlisk przyrodniczych o ciekawej genezie i historii. Będziemy rozmawiać o przeszłości i przyszłości Parku i jego znaczeniu w miejskim ekosystemie.

Spacer będzie trwać około 3 godziny. Poprowadzi go Małgorzata Piszczek, przyrodniczka i architektka krajobrazu, członkini Społecznej Rady Parku Grabiszyńskiego i Zielna Babka.
Spotkanie w ramach Klubu Rodzica.

Data wydarzenia: 31.07.2021