Już w piątek na wrocławski Dworzec Główny zajedzie Pociąg do czytania. Akcja Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, która już 1 września zawita do Wrocławia, zaprasza do mobilnej czytelni i strefy relaksu połączonej z czytelniczymi animacjami dla najmłodszych.

Bibliotekarki z Filii nr 12 na wrocławskim dworcu również będą tam obecne i zapraszają na grę dla dzieci, która odkryje przed Wami wszystkie zakątki dworcowej biblioteki. Dzięki zadaniom poznacie nie tylko zabytkowe wnętrza Filii nr 12, ale i bogate, różnorodne zbiory, wśród których – obok tradycyjnej literatury – nie brakuje mangi, gier planszowych i książek w języku ukraińskim.

Wszystkich podróżnych zapraszamy do zrelaksowania się w mobilnej czytelni na leżakach wraz z ciekawą książką – wakacyjny wypoczynek warto zacząć (lub skończyć?) od chwili z książką. Książki dostępne w strefie lektury zapewniają między innymi Państwowy Instytut Wydawniczy, Warsztaty Kultury, Wydawnictwo Znak i Wydawnictwo NCK.

Partnerem wydarzenia jest PKP S.A.

Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025
Operatorzy programu: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Biblioteka Narodowa, Instytut Książki, Narodowe Centrum Kultury

Data wydarzenia: 01.09.2023

Godzina: 11:00-19:00