Grafika promująca spotkanie z Pawłem Małaszyńskim

W piątek 6 listopada zapraszamy na czytanie przez Pawła Małaszyńskiego opowiadania Leopolda Tyrmanda „Rower, czyli zemsta moralności”. Spotkanie jest częścią projektu „Skarpetki Tyrmanda” organizowanego przez MBP: Mediatekę i Filię nr 1.

Paweł Małaszyński – polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, wokalista, muzyk. Znany między innymi z filmów takich jak „Katyń” „Skrzydlate świnie”, „Jack Strong”, „Facet (nie)potrzebny od zaraz”, „Listy do M. 2”, oraz seriali: „Oficer”, „Magda M.”, „Oficerowie”, „Twarzą w twarz”. Obecnie można oglądać go na deskach warszawskiego teatru „Kwadrat”. Zagrał tam w sztukach: „Sługa dwóch Panów”, „Szalone nożyczki”, „Wszystko w rodzinie”, „Nie teraz kochanie”.

W czasach, gdy nie było jeszcze internetu (a czarno-biała telewizja była w powijakach), można by uznać Leopolda Tyrmanda za osobę, która mocno kreuje swój wizerunek. Zanim postanowicie zostać influencerami, wejdźcie na nasz fanpage na Facebooku, gdzie aktor Paweł Małaszyński będzie czytał opowiadanie Tyrmanda „Rower, czyli zemsta moralności”

„Był na tyle niejednoznaczny, na tyle skomplikowany, o połamanym życiorysie, że prawdziwe są wspomnienia zarówno tych, którzy zapamiętali go jako bohatera, jako jednego z nielicznych, którzy mieli odwagę przeciwstawić się reżimowi komunistycznemu, jak i tych, którzy do tej pory uważają go za pozera” – mówi wrocławianin Mariusz Urbanek, autor jednej z pierwszych książek o Tyrmandzie.

Spotkanie będzie dostępne na FB Mediateki

Data wydarzenia: 06.11.2020