Informacje ogólne 

Adres i kontakt 

Filia nr 7
ul. Suwalska 11 
54-104 Wrocław 
email: mbp07@biblioteka.wroc.pl
telefon: 71 7986498 

Filia nr 7 jest przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Mieści się w Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Suwalskiej 11. Mogą z niej korzystać dorośli i dzieci. W jej zbiorach są książki tradycyjne, audiobooki (książki do słuchania) oraz komiksy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na miejscu można skorzystać z katalogu komputerowego. Biblioteka organizuje spotkania autorskie, zajęcia w ramach Klubu Rodzica oraz lekcje biblioteczne dla przedszkolaków i uczniów. 

Szczegółowy plan filii numer 7 

Żeby dostać się do filii, należy wejść do holu Centrum Aktywności Lokalnej przez oszklone drzwi o szerokości 96 cm otwierane na zewnątrz na lewą stronę. Następnie wchodzi się do biblioteki szklanymi drzwiami o szerokości 96 cm otwieranymi na zewnątrz na prawą stronę. Drzwi te są dwuskrzydłowe (drugie skrzydło ma szerokość 35 cm i zwykle nie jest używane), umieszczone w szklanej witrynie o  szerokości 430 cm. Biblioteka ma kształt prostokąta, którego powierzchnia wynosi około 100 metrów  kwadratowych. Po prawej stronie od drzwi stoi urządzenie do dezynfekcji rąk, a po lewej – mały regał z książkami z Wrocławiem w tle oraz wieszak na ubrania. Naprzeciwko wejścia znajduje się lada biblioteczna do obsługi czytelników. Większość regałów ma wysokość 225 cm (jedynie regały dziecięce i regał z  nowościami mają wysokość 180 cm, a regały z książkami z Wrocławiem w tle, literaturą anglojęzyczną oraz komiksami – wysokość ok. 150 cm) i szerokość 1 m (regały z książkami z Wrocławiem w tle, literaturą anglojęzyczną oraz komiksami – szerokość ok. 80 cm). 

Przy ścianie po prawej stronie, prostopadłej do wejścia, mieszczą się trzy regały z lekturami oraz dwa regały z książkami z Dyskusyjnego Klubu Książki, zamówieniami i audiobookami; między tymi regałami, za ladą, są drzwi na zaplecze. Przy ścianie po lewej stronie, równoległej do wejścia, stoi pięć regałów z literaturą popularnonaukową. W tej samej ścianie, za regałami i grzejnikiem, znajdują się okna tarasowe, przy których stoi mały regał z literaturą anglojęzyczną oraz duży wazon z suszonymi kwiatami. Przy ścianie prostopadłej do okien stoi sześć regałów z literaturą popularnonaukową. 

W ścianie równoległej do wejścia znajdują się duże okna tarasowe, przy których na podłodze stoją trzy kwiatki doniczkowe. Po lewej stronie od okien stoi regał z nowościami, dalej jest grzejnik, nad którym wisi portret Tadeusza Różewicza, oraz regał z nowościami dla dzieci i książkami zabawkami, na którego najwyższej półce są pluszowe zabawki. Obok tego regału znajdują się niski stolik, trzy plastikowe pojemniki z książkami zabawkami i pięć siedzisk. Dalej w tej ścianie jest kilka dużych okien tarasowych, a na końcu mieści się mały regał z komiksami dla młodzieży i dorosłych oraz regał z biografiami, za którym jest grzejnik. 

Prostopadle do lady, na środku pomieszczenia, stoją dwa rzędy regałów z literaturą dziecięcą (każdy rząd ma po dwa dwustronne regały). Dalej mieszczą się trzy rzędy regałów z literaturą piękną (każdy rząd ma po  dwa dwustronne regały), później jest mniej więcej metrowa przerwa i kolejne trzy rzędy regałów z  literaturą piękną (każdy rząd ma po trzy dwustronne regały). Na regałach zwróconych w stronę tych okien, które znajdują się w ścianie równoległej do wejścia, stoi literatura młodzieżowa; na początku tego rzędu  jest stojące stanowisko z katalogiem komputerowym. 

Aby dostać się do toalet, należy wyjść z biblioteki, skierować się w lewą stronę i przejść korytarzem. Na  końcu korytarza po lewej stronie są toalety (kolejno toaleta dla niepełnosprawnych, toaleta damska,  pomieszczenie gospodarcze i toaleta męska).