Adres i kontakt

ul. Majakowskiego 34/1a
email: mbp20@biblioteka.wroc.pl
telefon: 71 3547260

Z biblioteki przy ulicy Majakowskiego mogą korzystać dorośli i dzieci. W jej zbiorach są tradycyjne książki do czytania, obejmujące literaturę piękną i popularnonaukową dla dorosłych i dzieci, zbiór lektur. W bibliotece znajduje się kącik dla dzieci oraz jedno stanowisko komputerowe z dostępem do katalogu.

Szczegółowy plan filii numer 20

Do biblioteki możesz wejść drewnianymi drzwiami o szerokości 84 cm otwieranymi na zewnątrz na prawą stronę. Znajdziesz się w małym przedsionku, o powierzchni 1,22 metrów kwadratowych, w którym znajdują się drugie drewniane drzwi otwierane do wewnątrz. Wejdziesz do pomieszczenia, gdzie po lewej stronie od wejścia umieszczona jest lada biblioteczna do obsługi czytelników, obok lady usytuowane jest biurko z fotelem – stanowisko komputerowe z dostępem do katalogu bibliotecznego. Po prawej stronie od wejścia znajdują się drzwi prowadzące do pomieszczenia socjalnego, drugie do toalety dla personelu i trzecie do magazynku. Po prawej stronie wzdłuż ściany  stoi regał z nowościami. Po lewej stronie za ladą biblioteczną wzdłuż ściany umieszczone są cztery regały: jeden z literaturą piękną dla dorosłych, jeden z literaturą popularnonaukową i dwa z lekturami. W pomieszczeniu znajduje się jedno okno. Prostopadle do okna po lewej stronie stoi stolik, a nad nim wisi tablica ogłoszeń.

Kierując się na wprost od wejścia głównego, przejdziesz do drugiego pomieszczenia wypożyczalni, o powierzchni 30 metrów kwadratowych, gdzie znajdują się regały z książkami dla dorosłych i kącik dziecięcy. Regały z literaturą popularnonaukową umieszczone są po lewej stronie. Jest ich pięć, ustawione są w kształt litery U. Dalej stoi kolejne 5 regałów w podobnym ustawieniu z literaturą piękną dla dorosłych. Na ścianie na wprost wejścia się dwa okna, jedno z nich to duże balkonowe. Przy oknie balkonowym ustawiony jest stolik, na którym wystawione są polecane książki. Wzdłuż mniejszego okna usytuowany jest niski drewniany regał z literaturą dziecięcą. Naprzeciwko okna znajdują się cztery regały ustawione w kształt litery L z literaturą dziecięcą. W pobliżu regałów, pośrodku stoi mały stolik z czterema krzesełkami dla dzieci.

Po prawej stronie na ścianie prostopadłej do okna balkonowego ustawione są cztery regały z  literaturą piękną dla dorosłych. Prostopadle do nich wzdłuż drugiej ściany stoją dwa regały również z literaturą piękną. Pośrodku wypożyczalni plecami do siebie znajdują się dwa podwójne regały z  literaturą piękną i jeden popularnonaukową.