Odliczamy do tegorocznej edycji Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki!

W tym roku impreza startuje w Warszawie 17 czerwca, a następnie odwiedzi kolejno: Radom, Katowice, Dąbrowę Górniczą, Sopot, Opole, Gdynię, Wrocław, Zamość oraz Lublin.

Pięć filii – wiele spotkań (Wrocław)

Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu także bierze w nim udział. W dniach 20-22 sierpnia w pięciu naszych filiach odbędą się niezwykłe festiwalowe wydarzenia dla dzieci i ich opiekunów: spotkania z autorami, warsztaty artystyczne z naszymi edukatorami oraz artystami, spacery i gry literackie.

Zapisy od 21 lipca

Na spotkania można zapisać się przez formularze zapisów.

Zapisy na warsztaty dla dzieci wysokowrażliwych w Filii nr 29 – kontakt telefoniczny lub mailowy z Filią nr 29.
Zapisy na warsztaty dla dzieci ze specjalnymi potrzebami w MultiCentrum – kontakt telefoniczny lub mailowy z MultiCentrum.

Spotkajcie się z najlepszymi twórcami

We Wrocławiu spotkamy się z Józefem Wilkoniem, Małgorzatą Swędrowską i Tomaszem Samojlikiem, a także z Wojciechem Widłakiem i – dodatkowo – z naszymi Edukatorami z Multicentrum: Małgorzatą Karpicką i Mateuszem Ryczkiem.

Emocje w książkach!

Emocje są ważne dla organizatorów festiwalu „Ojce i Dziatki” nie tylko z perspektywy programu. Są one niezbędne w pracy z dziećmi, wszędzie tam, gdzie ważne jest zaangażowanie młodego człowieka w działanie. Umożliwiają wytworzenie prawdziwej więzi między nim a książką. Dlatego tym razem przybiorą one różne kształty – od pracy z trudnymi sytuacjami po odkrywanie magii wspomnień czy zadziwienia, zachwytu i ekscytacji. Organizatorzy zapowiadają, że postarają się udowodnić, że dobra książka może być równie angażująca jak film lub gra komputerowa. Czy książka wygra w tej konkurencji? Przekonamy się, ale pewne jest, że emocji nie zabraknie, bo w ramach wydarzeń Festiwalu będzie można po raz kolejny spotkać jego ambasadora, artystę światowej sławy – Józefa Wilkonia.

Uśmiechnięta kobieta trzymająca za ręce dzieci. W tle biała ściana, głośnik i okno.

Zaintrygowani?

Po więcej informacji zapraszamy na stronę Festiwalu. Warto śledzić również media społecznościowe: profil festiwalu na Facebooku, na którym można znaleźć najświeższe informacje i newsy, oraz Instagram uginający się od książkowych rekomendacji.