Przewodnik górski, członek oraz były prezes Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Warszawie. Poza rodzimymi Beskidami, w których najczęściej bywa i pracuje, pasjonują go również bardziej odległe i niedostępne góry, takie jak ukraińskie i rumuńskie Karpaty, a przede wszystkim góry Wysp Brytyjskich, do odkrywania których zainspirowały go książki i filmy, a także szkocka i irlandzka muzyka. W góry zawsze wybiera się z namiotem i aparatem, starając się oddać przestrzeń i swobodę wędrowania, które oferują górskie regiony Brytanii. Zazwyczaj górom towarzyszą tam również jeziora lub morze, co razem tworzy ulubiony przez niego, fotogeniczny krajobraz.

""

Przestrzeń, owce i pogoda w kratę – wędrówki po dzikich górach Szkocji

Co oznaczają Ben, Loch i Glen? Czy w Szkocji są renifery? Czy powinienem zabrać moskitierę? Gdzie mogę rozbić namiot? Jak funkcjonują Bothies? Co góry Szkocji mają rzeczywiście wspólnego z Bieszczadami? Gdzie nie działa kompas i jak przygotować się na kilkudniowy trekking?

Na te i inne pytania odpowie Marcin Błoński, przewodnik górski i pasjonat gór Wysp Brytyjskich. Spotkanie obejmie doświadczenia z kilku wypraw w różne grupy górskie Szkocji – Grampiany Zachodnie, Góry Kaledońskie, Wyspę Skye, Cairngorms. Obok najciekawszych miejsc i przygód pojawią się praktyczne wskazówki dla planujących wyjazd.

Opowieści towarzyszyć będzie wybór najlepszych zdjęć autora z omawianych regionów.

Szczegóły spotkania

  • 11.04, godzina 19:30
  • Biblioteka Turystyczna, ul. Szewska 78

Program całego festiwalu znajdziesz w zakładce Program festiwalu.