Kasia Augustyn – podróżniczka z zamiłowania w chwili wolnej od pracy na etacie, miłośniczka dalekiej północy i byłych republik radzieckich, autorka bloga o rodzinnym podróżowaniu – A Kind of Adventure. Czasem z rodziną, a czasem też sama, z plecakiem pełnym marzeń, lubi przemierzać świat po swojemu. Unika leżenia plackiem na plaży, luksusowych hoteli i zatłoczonych turystycznych miejsc, a w podróży szuka piękna natury, autentyczności i ciekawych spotkań z drugim człowiekiem. Pasjonatka gór oraz wędrówek długodystansowych.

""

Kungsleden – kobieca wędrówka solo przez arktyczną tundrę

Kobieta solo na arktycznym szlaku długodystansowym? Czemu nie! Nie czekając na nadejście bardziej sprzyjających podróżnikowi okoliczności, Kasia Augustyn wyruszyła w pojedynkę na daleką północ, aby przejść 460 kilometrów szlakiem Kungsleden z ekwipunkiem zapewniającym jej samowystarczalność. „Królewski szlak” leży w 2/3 za kołem podbiegunowym w szwedzkiej Laponii i jest kwintesencją dzikiej, nieskażonej ingerencją człowieka przyrody.

Surowy, ale niezwykle malowniczy krajobraz zmienia się tu równie szybko jak warunki pogodowe: ośnieżone góry, doliny polodowcowe, rozległe lasy i mokradła. Trasie dodatkowego smaczku dodaje logistyka związana z obowiązkowymi przeprawami przez kilka rzek i jezior oraz możliwość beztroskiego biwakowania pod chmurką. To opowieść o drodze do spełnienia podróżniczego marzenia, która rozpoczęła się na długo przed postawieniem pierwszego kroku.

Szczegóły spotkania

  • 13 kwietnia, godzina 15:00
  • Biblioteka Turystyczna, ul. Szewska 78

Program całego festiwalu znajdziesz w zakładce Program festiwalu.