Program wydarzeń:

Spacer literacki „Śladami książek z Wrocławiem w tle”

Termin: 1 października, godzina 11:00
Zbiórka na Ostrowie Tumskim przy kościele św. Marcina.

Spacer po Wrocławiu z przewodnikiem Jackiem Myszkowskim śladami bohaterów wrocławskich pisarzy i pisarek.

Spacer z Tadeuszem Różewiczem po Wrocławiu

Termin: 1 października, godzina 12:00
Zbiórka pod Sceną Kameralną Teatru Polskiego na ul. Świdnickiej.

Spacer rozpoczniemy w miejscu, gdzie poeta na oczach widzów tworzył nową wersję Kartoteki, by następnie ruszyć wrocławskimi tropami patrona Miejskiej Biblioteki, między innymi odnajdując jego popiersie wśród sławnych wrocławian, odwiedzając miejsce, gdzie spotykał się z miedziorytnikiem oraz pomnik, któremu poświęcił wiersz.

Koszt 7 zł od uczestnika, wymagana wcześniejsza rezerwacja osobiście w filii nr 1, ul. Sztabowa 98

Spotkanie poetycko-teatralne

Termin: 1 października 2022, godzina 16:00
Miejsce Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA

Ewa Mikosz-Miedzińska, artystka wrocławska (choreografka i pedagożka różnych form ruchu, specjalistka tańca ludowego, kontynuatorka/ współautorka słynnej Szkoły Tańca „Balerinka”) – seniorka, zaprasza Seniorów z wrażliwą artystyczną duszą na zamanifestowanie siebie w pełnej scenerii scenicznej.

Spotkanie inspirowane cytatem Bruno Ferrero „Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem: możemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka”. Podczas 1,5 godzinnego spotkania Uczestnicy będą mieli okazję poznać się wzajemnie i przygotować krótką inscenizację.

Uczestnictwo bezpłatne

Podziękowanie dla Muzeum Miejskiego, Muzeum Pana Tadeusza oraz Ogrodu Botanicznego za pomoc w organizacji spacerów.

Data wydarzenia: 01.10-01.10.2022