Książka "Balią przez Amazonkę" Doroty Sumińskiej. W tle regały w Mediatece.

Balią przez Amazonkę – Dorota Sumińska

Wyobraźcie sobie, że wasza dawno niewidziana przyjaciółka postanowiła w końcu wpaść do was na kawę. Tylko że zamiast opowiadać o sąsiadach i plotkować o modzie, dzieli się historią o rodzinie kapibar, biznesie turystycznym z kajmanami w tle i małpce, która postanowiła zrobić z niej swój główny środek transportu…

Dorota Sumińska pisze właśnie jak taka koleżanka, która z wielkim entuzjazmem dzieli się swoimi przeżyciami. Relacja z jej podróży do „najbardziej ekologicznego miejsca na świecie” to zbiór historii z Kolumbii, Peru i Brazylii — z królową rzek, Amazonką, i wszystkimi jej mieszkańcami w tle. Opowieści o spotkanych przez nią ludziach i zwierzętach mogą nie tylko otworzyć oczy na nowe horyzonty, ale i wzruszyć czy zaintrygować — Balią przez Amazonkę przypomina bowiem słowny zbiór fotografii z miejsc, które zachwycają swoją wielobarwnością.

Kogo w końcu nie intryguje odpowiedź na pytanie, co wspólnego z mafią narkotykową mają hipopotamy i dlaczego można uznać jaguary za miłośników pieśni kościelnych?

Książkę zrecenzowała Daria Darowska, wolontariuszka Mediateki/filii 58


Dostępność książki w filiach MBP możesz sprawdzić w katalogu Primo