Ludzie podczas święta.

Ona projektantka – po warszawskiej Akademii Sztuka Pięknych, On – informatyk. Na co dzień zajmują się projektowaniem i tworzeniem wystaw muzealnych. Podróżnikami i małżonkami są od niepamiętnych czasów.

Starają się aby celem ich poznawczych i fotograficznych wypraw były kraje i miejsca trudno dostępne, ale fascynujące swoją innością, zwyczajami mieszkańców i przyrodą. Spieszą się odwiedzać miejsca gdzie cywilizacja jeszcze nie dotarła, ale niestety zaraz przybędzie.

Podróżują często dla specjalnych momentów: na karnawały, święta, i pielgrzymki – wszystkie miejsca gdzie można spotkać świętujących, modlących lub bawiących się ludzi.

Część ich wyjazdów jest dodatkowo połączona z nurkowaniem, które jest ich wielką pasją.

""

Meksyk i Gwatemala – Indianie, fiesty, i piramidy

Zapraszamy do Meksyku i Gwatemali i to w najbardziej kolorowym i rozbawionym okresie karnawału.

Wdrapiemy się na starożytne piramidy Majów, te znane i te spoza turystycznego szlaku. Damy się uwieść atmosferze i urokowi starych kolonialnych miasteczek. Weźmiemy udział we fiestach karnawałowych w małych, zamieszkałych głównie przez Indian, osadach, w meksykańskim stanie Chiapas. Będziemy obserwować jak mieszają się karnawałowe oryginalne prekolumbijskie tradycje z katolickimi.

W Gwatemali odwiedzimy, oszałamiające kolorami i folklorem, lokalne indiańskie targi w Chichi i w okolicach Xeli. Złożymy dziwną wizytę u Maximóna – palącego papierosy bożka, zamieszkałego nad otoczonym wulkanami jeziorem Atitlan.

Udamy się na trekking na buchający ogniem wulkan Pacaya. Przeżyjemy podróż kolorowym chikenbusem, gwatemalskim niezwykłym środkiem transportu. Na koniec zanurkujemy w cenotach – podziemnym systemie studni i jaskiń krasowych na Jukatanie

Szczegóły spotkania

  • sobota, 15 kwietnia, 15:00
  • Mediateka, pl. Teatralny 5

Program całego festiwalu znajdziesz w zakładce Program festiwalu.