Mediateka i Filia 19 zapraszają do udziału w mobilnej grze miejskiej, która odbędzie się 24 czerwca w godzinach 16.00-18.30. Po grze zapraszamy za spotkanie autorskie z Joanną Gajzler i rozdanie nagród.

Rozwiąż zagadkę zaginięcia inżyniera i poznaj niezwykłe królestwo Antianu w nowej mobilnej grze miejskiej.

„Przeciwko światu, który nie wybacza słabości, stanął młody wynalazca…” Minęło już kilka lat, odkąd Tagard zaczął ćwiczyć umiejętność władania Wolą. Wiódł w miarę spokojne życie szlachcica i wydawałoby się, że nic mu nie grozi. No, przynajmniej nic zbyt strasznego… Pewnego dnia Tagard jednak zniknął. Gdzie się podziewa? Jego zaginięcie budzi niepokój bliskich. Czy zdołasz rozwikłać tę zagadkę i go odnaleźć?

O zwycięstwie decyduje nie tylko przejście gry w wymaganym czasie, ale też staranność i pomysłowość w rozwiązywaniu zadań otwartych. Przewidujemy możliwość przyznania nagród specjalnych za najciekawsze rozwiązania.

Start gry znajduje się na skwerku Zbyszka Cybulskiego przy ul. Adama Mickiewicza. Do gry można wejść w godzinach 16:00-17:00. Zapraszamy wszystkie osoby powyżej 16 r.ż. Można grać samodzielnie (osoby pełnoletnie) lub w drużynach liczących do trzech osób (w tym przynajmniej jedna pełnoletnia).

W ramach tej gry dostępna jest specjalna, nieobowiązkowa misja. Szczegółów szukaj w wydarzeniu na Facebooku Mediateki.

Po rozgrywce, około godz. 19.00, zapraszamy do Mediateki na spotkanie autorskie z pisarką Joanną Gajzler, autorką steampunkowej powieści „Bóg Maszyna”. Prowadzenie spotkania: Martyna Gontarz.

Wstęp na grę i spotkanie jest wolny. Liczba miejsc jest nieograniczona. Do gry potrzebny jest smartfon lub tablet (z systemem Android lub iOS) z zainstalowaną darmową aplikacją ActionTrack. Urządzenie musi mieć włączoną lokalizację oraz internet. Pobranie gry i rejestracja graczy/drużyn następuje w punkcie startowym. Tylko tam będzie możliwe pobranie gry. Znajomość powieści „Bóg Maszyna” nie jest potrzebna do wzięcia udziału w grze.

Sponsorzy nagród: Gracula, Green Cell, Mediateka, Muzeum Iluzji, Wydawnictwo Lira.

Regulamin gry

Gra została zrealizowana w ramach Święta Wrocławia.

Data wydarzenia: 24.06.2023

Godzina: 16:00