Drodzy rodzice, dziadkowie, pedagodzy!

Rymy doskonale rozwijają pamięć, wzbogacają słownictwo dziecka, poszerzają wiedzę z różnych dziedzin, są niezbędne dla rozwinięcia umiejętności nauki czytania i pisania (kształtują słuch fonematyczny). Rymy to także świetna zabawa, która sprawia dziecku dużo radości i wprawia go w pogodny nastrój. Zatem rymujcie często i szukajcie rymów gdzie tylko się da!

Drodzy młodzi wielbiciele rymów!

Książka „Rymosmaki” to smakowity zbiór zabawnych wierszyków o kulinarnych przygodach mieszkańców różnych krajów świata
Królowa Szwecji śledzi śledzie. Omar z Maroka ucieka przed tażinem. Paryżanin Jean Paul Constanty wcina croissanty. Mieszkańcy Budapesztu gorączkowo szukają zaginionej papryki. Meksykanie zapewniają, że jakoś tacos to będzie. A w Indiach pewien jogin porzuca curry na rzecz… placków ziemniaczanych. Absurdalne wierszyki Szymona Barabacha i wesołe ilustracje Kasi Fryzy zabiorą was w zwariowaną podróż dookoła świata tropem potraw i kulinarnych zwyczajów. Podczas lektury wasze brzuchy będą na przemian trząść się ze śmiechu i tęsknie burczeć. A wy dowiecie się, skąd pochodzą i czym są sushi, wok, tażin, langosz, burrito czy szakalaka. Nie może Was zabraknąć!

UWAGA! Dla każdego uczestnika przewidzieliśmy upominek – książkę Szymona Barabacha!

Informacje i zapisy

Data i godzina: 22 sierpnia 2021 (niedziela), 10:00-11:00
Miejsce: Filia nr 5, Biblioteka Grafit przy ulicy Namysłowskiej 8
Wiek: 6+
Zapisy: formularze zapisów

Zobacz więcej wydarzeń na stronie internetowej Festiwalu.

Wydarzenie w ramach Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki.

Data wydarzenia: 22.08.2021

Godzina: 10:00-11:00