Warsztaty integracyjne dostosowane także do dzieci głuchych i niedosłyszących

Drodzy wielbiciele zwierząt!

Znacie na pewno zwierzęta żyjące na sawannie, ale czy zastanawialiście się, czy na przykład żyrafa nie czuje się samotna? Może chciałaby mieć przyjaciela? Zapraszamy na warsztaty, podczas których dowiecie się, co i do kogo żyrafa napisała list i co z tego wynikło. Będziemy budować modele zwierząt z klocków K’nex, a za pomocą robota Ozobota wybierzemy się w podróż po sawannie. Czekamy właśnie na Was!

Drodzy rodzice, dziadkowie, opiekunowie!

Podczas warsztatów poznamy bohaterów książki “Z pozdrowieniami, Żyrafa” i wspólnie, za pomocą kolorowych pisaków i puzzli, będziemy tworzyć trasy dla robota Ozobota, który wybierze się na wycieczkę po safari. Zbudujemy także proste lub przestrzenne modele zwierząt z ażurowych klocków K’nex. Ta fantastyczna wycieczka to podroż pełna przygód, na której nie może Was zabraknąć!

Czy wiesz, że…

• Ozobot to jeden z najmniejszych robotów do programowania?
  • Ozobot to zdobywca wielu nagród: tytułu Zabawka Roku 2016 i 2017 w Polsce, głównych nagród w kategorii „Best Robot” na międzynarodowych targach w USA?
  • Ozobot potrzebuje tylko 2 sekundy, aby zacząć pracę?
  • Można go programować za pomocą kolorowych mazaków i kolorowych kodów, a na późniejszym etapie za pomocą platformy OzoBlockly?
  • Wszystko co musisz zrobić, to narysować trasy i pętle, zakodować polecenia, a Ozobot sam wykona wszystkie zadania!

Informacje i zapisy

Data i godzina: 21 sierpnia 2021 (sobota), 10:00-11:30
Miejsce: MultiCentrum – Interaktywne Centrum Edukacji, ulica Powstańców Śląskich 210, Wrocław
Prowadzenie:
Małgorzata Karpicka

UWAGA! Zapisy pod numerem telefonu: (71) 364 69 66 lub mailowo: multicentrum2@biblioteka.wroc.pl

Wydarzenie Dostosowane do osób ze specjalnymi potrzebami: Tłumacz PJM, miejsce dostosowane do osób z dysfunkcjami ruchowymi, obecność asystentów ON osób z niepełnosprawnościami. Zapotrzebowanie na asystentów i tłumacza należy zgłaszać w formularzu rejestracyjnym minimum 7 dni przed wydarzeniem.

Zobacz więcej wydarzeń na stronie internetowej Festiwalu.

Wydarzenie w ramach Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki.

Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu „Ojce i Dziatki – festiwal dostępny dla każdego dziecka” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Kultura dostępna 2021.

Data wydarzenia: 21.08.2021

Godzina: 10:00-11:30