Start 6 marca w poniedziałek

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy artystki i studentki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu – Igi Kulińskiej. Ekspozycja jest zbiorem prac malarskich, opowiadających o poszukiwaniu czegoś więcej – tytułowej „Świętej Góry”. W mitologii poznajemy ją pod różnymi nazwami, jak: Syjon, Olimp czy Swarga.

Obrazy opowiadają o ludzkim dążeniu do boskości i uduchowienia, pierwotnym połączeniu z naturą i samym sobą. Artysta nie daje jednoznacznych odpowiedzi – w końcu dla każdego z nas Święta Góra jest czymś innym. Przedstawione dzieła są jedynie częścią „grimoire’u”, – wybranym zbiorem notatek z podróży, stanowiącym osobistą kolekcję przemyśleń, doświadczeń i obserwacji.

Wernisaż i otwarcie wystawy 10 marca

Zachęcamy również do spotkania się z artystką podczas otwarcia wystawy 10 marca w piątek o godzinie 17:30.

Data wydarzenia: 06.03-30.03.2023

Godzina: w godzinach otwarcia