Niezwykłe ilustracje Józefa Wilkonia już ponad 60 lat zachwycają małych i tych nieco większych czytelników. Ze szczególnym upodobaniem artysta tworzy zwierzęta – w Arce Józefa Wilkonia znajdziemy zatem koty – te udomowione i dzikie, urocze wilczki, pełne dynamizmu konie, a także całe rzesze wodnych stworów i ptactwa z finezyjnym pawiem na czele.
Karty zilustrowanej przez niego antologii „Pierwsze czytanki dla…” również zamieszkują różne zwierzaki, które na chwilę wyskoczyły z książki, aby mogła powstać ta wystawa.

Mężczyzna w maseczce i kapeluszu (Józef Wilkoń) patrzy na trzy swoje ilustracje zaprezentowane na drewnianych sztalugach.

Serdecznie zapraszamy, by w przepięknych akwarelach Józefa Wilkonia poszukać swojego ulubionego bohatera, a później przeczytać jego historię w „Pierwszych czytankach”, które można zdobyć w naszych bibliotekach w wyprawce projektu dla przedszkolaków „Mała książka – wielki człowiek”!

Wydarzenie w ramach Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki.

Data wydarzenia: 02.09-15.09.2021

ul. Sztabowa 98