[ENGLISH VERSION BELOW]

Międzynarodowe seminarium dla bibliotekarzy/ek i edukatorów/ek to kolejne wydarzenie, które odbędzie się w ramach projektu Wyspa książka – kierunek Północ.

Termin: 21-22 kwietnia 2022
Miejsce: Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA, ulica Bolesława Krzywoustego 286, Wrocław – Psie Pole
Koordynatorka seminarium: Katarzyna Czaplińska-Białecka
Kontakt: seminarium@biblioteka.wroc.pl

Zapisy prelegentów (zakończone)
Zapisy publiczności (zakończone)

W czasie międzynarodowego seminarium dla bibliotekarzy/ek i edukatorów/ek planujemy realizację 16 warsztatów pokazowych oraz prezentacji na temat nowych trendów pracy z dziećmi reprezentującymi różne grupy wiekowe. Edukatorzy/ki poprowadzą warsztaty z udziałem zorganizowanych grup szkolnych, podczas których pokażą, jak pracować z dziećmi, by rozbudzić ich zainteresowanie książką. Warsztatom będzie się przyglądał doświadczony metodyk, który po każdych zajęciach omówi ich tematykę, wykorzystane metody i dostosowanie do grupy wiekowej oraz ustosunkuje się do spostrzeżeń innych uczestników.

Seminarium będzie okazją do obserwacji bibliotekarzy/ek podczas działań z dziećmi, do zaprezentowania innowacyjnych metod w pracy z literaturą dziecięcą oraz do wymiany doświadczeń. Szkolenie przyczyni się do wzrostu kompetencji w obszarze  pracy z czytelnikiem dziecięcym oraz ułatwi dotarcie do nowych grup odbiorców. Planowana jest publikacja online scenariuszy zajęć zrealizowanych w czasie seminarium.

The Book Island event – International Training Seminar for librarians and educators

International Training Seminar for librarians and educators is another event that will take place as a part of ‘’Book Island – Direction North” project.

Information

Date: April 21-22, 2022
Location: FAMA Library and and Cultural Centre, Bolesława Krzywoustego 286 St, Wrocław – Psie Pole.
Coordinator of International Training Seminar for librarians and educators: Katarzyna Czaplińska-Białecka
Contact: seminarium@biblioteka.wroc.pl

Regulations

During the two-day International Training Seminar for librarians and educators, 16 demonstration workshops as well as presentations of new trends in education of children of various age groups will be carried out. The goal of the seminar is to create opportunity for exchange of ideas and inspiring well-tried ways of working with children in order to spark their interest in books. During the seminar, an experienced educationalist will attend the workshops and give the extensive remarks after they finish. The expert will discuss the theme of each workshop and analyze the methods of work – whether they were adequate for a particular age group and how were they received by the children.The seminar will be an opportunity to observe librarians working with children, to exchange experiences and to present innovative methods of work based on children’s literature. The training will increase competence of librarians and educators in working with young readers. It will also present the ways of reaching new groups of recipients. The scripts of the workshops are planned to be published on the website.

Projekt dofinansowany w ramach Działania 2 Poprawa dostępu do kultury i sztuki Programu Kultura w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

Logotyp Iceland Liechtenstein Norway grants i logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z polskim orłem w sygnecie
Logotyp Wrocław Miasto spotkań. Na dole napis Patronat Honorowy Prezydenta Wrocławia
Logotyp Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu, Fundacji Czas Dzieci, Stord Kulturhus, Fundacji Go'n'Act
Logotyp Polskie Radio Dzieciom. Kolorowe grafiki zwierzątek i obok napis Polskie Radio Dzieciom.
Pasek z logotypami partnerów: Logotyp Świerszczyka. Logotyp SKIBA, litery składające się na napis w czarnym kole. Logotyp Radia Wrocław, kwadracik z amplitudą. Logotyp Radia Wrocław Kultura, obok napisu kwadracik z amplitudą. Logotyp Radia Ram, pomiędzy litery a i m wpisany zakres fal 89.8 FM

Data wydarzenia: 21.04-22.04.2022