Zapraszamy wszystkich do udziału w debacie na temat wykluczeń, które spotykają mieszkańców mniejszych miejscowości. Wykluczenia te dotykają wielu stref codziennego życia, m.in. transportu, ochrony zdrowia, edukacji czy jakości życia. Debatę organizuje Instytut Piastów Śląskich wraz z Mediateką. Spotkanie odbędzie się 8 grudnia o 17:00, a gośćmi będą:

• Jakub Kucharczyk – Klub Jagielloński
  • Magdalena Okraska – autorka reportażu „Nie ma i nie będzie”
  • Marek Szymaniak – autor reportażu „Zapaść. Reportaże z mniejszych miast”
  • Magdalena Więcek – autorka raportu „Wykluczeni”

Moderatorem spotkania będzie Piotr Piss.

Marek Szymaniak – dziennikarz i reporter. Autor książek „Urobieni. Reportaże o pracy” oraz „Zapaść. Reportaże z mniejszych miast” wydanych w Wydawnictwo Czarne. Laureat nagrody za reportaż prasowy przyznawanej przez jury Festiwalu Wrażliwego, zwycięzca konkursu dla dziennikarzy „Pióro odpowiedzialności. Trzykrotny finalista Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej, m.in. za debiutancką książkę „Urobieni”. Jego druga książka „Zapaść” otrzymała nominację do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz w konkursie Grand Press na reporterską książkę roku.

Magdalena Okraska – reporterka, działaczka społeczna, publicystka, antropolożka kultury. Członkini redakcji „Nowego Obywatela”. Autorka książek: „Ziemia jałowa – opowieść o Zagłębiu” oraz wydanej w tym roku „Nie ma i nie będzie”. Absolwentka etnografii, studentka pracy socjalnej. Mieszka w Zawierciu.

Data wydarzenia: 08.12.2022

Filia nr 58, MEDIATEKA