Zapraszamy na inspirujące wydarzenia w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym FAMA! Wśród nich znajdziecie warsztaty, pokazy oraz kino plenerowe. Koniecznie sprawdźcie, co będzie działo się na Psim Polu we Wrocławiu.

18.06.2021 – Kino pod chmurką

W czerwcu Fama otwiera cykl kina plenerowego pełnego słońca, ciepłego humoru i dobrej energii. Filmowy come back na Psiaku rozpocznie się od seansu Sokoła z masłem orzechowym w reż. Tylera Nilsona i Michaela Schwartza. To bezpretensjonalna opowieść o przyjaźni chłopaka, którego marzeniem jest zostać zawodnikiem wrestlingu, i wrażliwego złodziejaszka razem przemierzających Amerykę. Pokaz odbędzie się na zielonym skwerku przy CBK FAMA od strony ul. Sycowskiej. Zabierajcie koce, herbatki w termosie i spray od komarów.

25-27.06.2021 – 4. Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE

Po rocznej przerwie Cyrkowy Dom Kultury powraca z nową formułą wydarzenia, a tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem POLSKIE KLIMATY. Przyjrzymy się jak nowy cyrk wygląda na polskim podwórku i zaprezentujemy go tam, gdzie czujemy się najlepiej – na naszych osiedlach. Tym razem akrobaci, żonglerzy, artyści uliczni i klauni wystąpią w miejscach dobrze znanych mieszkańcom – na ryneczku Psiego Pola, w Parku Jedności na Zakrzowie, parku przy ul. Inflanckiej oraz na zielonym skwerku przy Centrum Biblioteczno-Kulturalnym FAMA. Zarówno spektakle nowocyrkowe, jak i uliczne pokazy familijne oraz animacje dla dzieci i młodzieży będą bezpłatne.

9.07.2021 – Kino plenerowe „Kobieta idzie na wojnę”

Tym razem zaprosimy Państwa na przebojową i odważną opowieść o kobiecie, która wywraca system do góry nogami. Zwycięzca LUX Prize dla Najlepszego Europejskiego Filmu i zdobywca 10 islandzkich Oscarów! Kobieta idzie na wojnę podbiła dziesiątki festiwali na całym świecie i zelektryzowała samą Jodie Foster, która wykupiła prawa do amerykańskiego remake’u filmu.

Więcej wydarzeń na stronie FAMY!

Grupa dzieci i jeden dorosły grają w grę polecająca na rzucaniu drewnianych kółek na wystające patyki. Dookoła bloki mieszkalne.

Adres:
CBK FAMA - Filia nr 11