Wieczór planszówek

W tegorocznej edycji Równoleżnika Zero zabieramy Was w podróż po planszy! W środę 10 kwietnia Mediateka zmieni się w strefę planszówek.

Od 16:30 do 21:00 możecie grać w planszówki, a także zapisać się do biblioteki, żeby pożyczać je do domu. Motywem przewodnim tegorocznego Równoleżnika Zero – Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego im. Olgierda Budrewicza jest Europa, dlatego tego dnia zachęcamy do grania w tytuły inspirowane tym kontynentem m. in. Obrazy Paryża, Zamki Burgundii, Reykholt, Azul, Wsiąść do pociągu – Europa i Gutenberg.

Mamy dla was niespodziankę – tego dnia będziecie mogli przenieść się do Europy wczesnego renesansu i zagrać w Tiletum zanim planszówka trafi do szerszego grona użytkowników w wypożyczalni Mediateki.

Po ukończonej rozgrywce zachęcamy do napisania krótkiej recenzji planszówki, w którą graliście. Autorzy wybranych zgłoszeń dotrzymają od nas zestawy upominków – puzzle z europejskimi krajobrazami ufundowane przez Castorland oraz vouchery umożliwiające darmowe korzystanie z VR w Mediatece.

Zapisy nie są wymagane! Wystarczy, że przyjdziecie i będziecie się dobrze bawić razem z nami.

Szczegóły spotkania

• 10 kwietnia, godzina 16:30 – 21:00
  • Mediateka, pl. Teatralny 5

Program całego festiwalu znajdziesz w zakładce Program festiwalu.

""

Spacer literacki

6 kwietnia 2024 r. w godzinach 10:00 – 12.00 zapraszamy w ramach Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego – Równoleżnik Zero na wycieczkę śladami bohaterów lwowsko-wrocławskiego cyklu powieściowego „Dwa miasta”.
Wystarczy wstać z wygodnej kanapy, wrzucić książkę do plecaka i wybrać się z nami na spacer ulicami: Dawida, Gajową, Tomaszowską i Glinianą. Zajrzymy na podwórka, skwery i klatki schodowe starych kamienic – miejsc opisanych w powieściach „Wrocławskie tęsknoty”, „Pozdrowienia z Wrocławia” oraz „Powrót do Lwowa”.

Wycieczkę zakończymy oczywiście literacko, wśród książek, w bibliotece mieszczącej się w pięknym budynku Dworca Głównego. A przy okazji poznamy niektóre jego tajemnice i udowodnimy, że małe podróże mogą być często bardziej ekscytujące od tych wielkich, zwłaszcza gdy przenikają się w nich przeszłość i teraźniejszość, miejsca znane i nieznane oraz losy bohaterów książek.

Spacer poprowadzą pisarka Monika Kowalska, autorka cyklu „Dwa miasta” oraz wrocławski przewodnik i niezmordowany tropiciel książek z Wrocławiem w tle, Jacek B. Myszkowski.

Szczegóły spotkania

• 6 kwietnia, godzina 10:00 – 12:00
  • Start: wejście główne Dworzec Główny PKP Wrocław

Program całego festiwalu znajdziesz w zakładce Program festiwalu.