Równoleżnik Zero dla dzieci

Tegoroczna edycja Festiwalu podróżniczego „Równoleżnik  Zero” koncentruje się na szeroko rozumianej podróży. Podczas Festiwalu będziemy prezentować różne zakątki świata, odwiedzać odległe miejsca, odkrywać tajemnice różnych kultur.

Dla odbiorców w wieku 7-12 lat też przygotowaliśmy ciekawą  wyprawę.

W poszukiwaniu smoka wybierzemy się w podróż po Europie – odwiedzimy Węgry, Bułgarię, Słowenię, Austrię, Niemcy, Danię, Wielką Brytanię i Hiszpanię. Zabierzemy was również do pachnącej kawą Ameryki Południowej. A ponieważ to Wrocław jest festiwalowym pępkiem świata, naszą przygodę zaczniemy właśnie tutaj! Pokażemy Wam, że historie warte odkrycia czają się tuż za rogiem!

W programie:

11:00 – 13:00 | Podróż po Europie śladami smoka

Czy w dzisiejszych czasach można spotkać smoka? Czy każdy zionie ogniem, ma skrzydła i potrafi latać? Spróbujemy odpowiedzieć na te trudne pytania podczas wirtualnej wyprawy po Europie.  Pokażemy, że współczesne smoki, wbrew legendom, wcale nie są takie okrutne..

Zapraszamy na fascynującą podróż w poszukiwaniu smoków.

Warsztat:  Pamiątka z podróży – smok zamknięty w szklanej kuli

Warsztat plastyczny zainspirowany podróżą po Europie w poszukiwaniu smoka.

lista miejsc wyczerpana

13:00 – 15:00 | Witaj w świecie kawy

Skąd bierze się kawa? Odpowiedź wydaje się prosta: ze sklepu, z kawiarni, z palarni… A czy zastanawialiście się kiedyś gdzie kawa ma swój początek i jaką drogę musi przebyć, zanim jako aromatyczny napój trafi do filiżanki?

Zapraszamy w podróż do krainy kawy. Podczas spotkania będziemy odkrywać  sekrety kawy i zrobimy aromatyczną, relaksującą zapachem dekorację.

Warsztat: Aromatyczna dekoracja

Kawa ma to do siebie, że nie tylko świetnie smakuje ale i pięknie pachnie. Jej zapach relaksuje i sprawia, że nabieramy energii do dalszych działań. Podczas warsztatów zrobimy aromatyczną dekorację, która stanie się ozdobą i przywoła wspomnienia z podróży do krainy kawy.

Data wydarzenia: 15.10.2022

Godzina: 11:00-15:00