Zapraszamy na warsztat online, w którym wirtualnie odwiedzimy Muzea Wrocławia. Warsztat jest częścią Nocy Innowacji realizowanej w ramach Festiwalu Cyfryzacji.

O warsztacie

Podczas wirtualnej ścieżki ” ZEGARY SŁONECZNE, LUNETY I GLOBUSY” zobaczycie zdigitalizowane eksponaty Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Muzeum Politechniki Wrocławskiej i dowiecie się wielu ciekawostek o:

• zegarach słonecznych, ich rodzajach, historii i zastosowaniu,
  • układach optycznych takich jak m.in. lunety czy teleskopy,
  • obserwacjach astronomicznych i ich historii,
  • fizyce światła i podstawach optyki.

Jak wziąć udział?

1. Do uczestnictwa wymagany jest tablet lub smartfon z dostępem do internetu, z którego należy wejść pod link aktywacyjny.
  2. Link zostanie aktywowany 10.10.2020 roku o godzinie 17:00 .

O Festiwalu Cyfryzacji

Festiwal Cyfryzacji to największa inicjatywa edukacyjno – technologiczna w Polsce. Jego celem jest popularyzacja nowych technologii, edukacja społeczeństwa w zakresie cyfryzacji, przełamanie strachu przed innowacjami oraz przedstawienie nowych trendów.
W trakcie 10 dni, kiedy Polska stanie się cyfrową stolicą Europy, odbędzie się około 45 wydarzeń w całym kraju. Część z nich będzie dostępna online, dlatego tym bardziej zachęcamy do skorzystania z festiwalowych propozycji.

Kulminacyjnym momentem festiwalu jest Noc Inowacji. To czas, kiedy możecie od kuchni poznać nowe technologie, zaglądając do firm i instytucji zajmujących się innowacjami. Cieszymy się, że dostaliśmy zaproszenie do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu.

Więcej informacji na stronie Festiwalu Cyfryzacji.

Logotyp Festiwalu Cyfryzacji, po lewej rożowo-pomarańczowe kropeczki układające się w koło, po prawej napis Festiwal Cyfryzacji

ZAPRASZAMY: wszystkich od 12 lat
LICZBA UCZESTNIKÓW: maksymalnie 100 osób