O tej porze roku w naszych bibliotekach można już poczuć pierwszy powiew wiosny i aurę zbliżających się świąt. Tradycyjnie przygotowaliśmy wybór autorskich warsztatów i zajęć, które pomogą wczuć się w atmosferę – będziemy wycinać, malować, kleić, pleść i programować. Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami naszych bibliotekarek i bibliotekarzy na wiosenno-świąteczne aktywności. Szczegółowe informacje o poszczególnych wydarzeniach znajdą Państwo na podstronach wybranych filii.

dziewczyna siedząca na wielkich książkach, czytająca książkę. Za nią stoi pomalowane jajko.

Program wydarzeń wiosenno-wielkanocnych

Dzielnik Wrocławski – mobilny freeshop

Czas na wiosenne porządki?  W Filii 18 przez cały marzec dostępny jest „mobilny freeshop”. Drewniany regał służy wymianie rzeczy między mieszkańcami i pozwala ograniczyć ilość wyrzucanych przedmiotów.

marzec | w godzinach otwarcia biblioteki | filia nr 18

Wiosenne warsztaty plastyczne

Na warsztatach plastycznych w filii nr 1 wspólnie przywitamy wiosnę. Stworzymy bociany oraz inne zwierzątka, które powracają do nas po długiej, zimowej nieobecności.

21.03 | 17:00 | filia nr 1 | 4+ | bilety

Wiosenny spacer z robotem Ozobotem

Jak wygląda wiosna? Po czym możemy poznać, że zima odchodzi, a na jej miejsce przychodzi kolejna pora roku? Podczas warsztatów poszukamy odpowiedzi na te pytania z pomocą robotów edukacyjnych Ozobot. Rozwiążemy zakodowane zagadki oraz zaprogramujemy Ozoboty tak, aby wykonały wiosenne zadania.

21.03 | 17:30 | MultiCentrum | 7-9 lat | zapisy

Kiermasz Wielkanocny

Podczas kiermaszu będzie można kupić świąteczne ozdoby i przedmioty wykonane przez lokalnych rękodzielników. W planie bezpłatne warsztaty tworzenia świec z wosku pszczelego i wielkanocnych dekoracji.

22.03 | 11:00-19:00 | filia nr 11- CBK Fama | zapisy na warsztaty
23.03 | 10:00-15:00 | filia nr 11- CBK Fama | zapisy na warsztaty

Zbuduj z nami wielkanocne jajo – familijne warsztaty modelarskie

Zbudujemy kolorowe jaja wielkanocne, baranki, zające oraz koszyczki świąteczne. Uczestnicy pod okiem instruktora nauczą się bezpiecznie i celowo posługiwać narzędziami do obróbki kartonu i tektury. Kolejny raz papier, klej i nożyczki pójdą w ruch.

23.03 | 10:00 | filia nr 44 | 6-15 lat | zapisy

Zabawa familijna: wielkanocne warsztaty DIY

Odkryjemy razem magię tworzenia własnych ozdób wielkanocnych, które ozdobią nie tylko wielkanocny stół, ale i całe mieszkanie. Warsztaty DIY to doskonała okazja do tego, aby dzieci twórczo przygotowały się do świąt i poprzez zabawę poznały tradycje oraz zwyczaje wielkanocne.

23.03 | 11:00 | filia 29 | 6-10 lat | bilety

Pleciemy włóczkowe koszyczki

Z kolorowych włóczek, papieru i materiałów recyklingowych wykonamy wiosenne minikoszyczki. W czasie świąt można je wykorzystać do stworzenia dekoracji na stół czy prezentacji ulubionych pisanek, a na co dzień trzymać w nich swoje skarby.

26.03 | 17:00 | MultiCentrum | 8+ | bilety

Zapraszamy was do bajki, w której będziemy robić wielkanocne pisanki. Stworzymy razem kolorowe jajko, które będzie wspaniałą dekoracją wielkanocnego stołu. Warsztaty poprowadzi Magdalena Kostecka Magflor.

26.03 | 17:00 | filia nr 11- CBK Fama | 6+ | bilety