Nowe technologie dla seniorów

Coraz częściej zamiast sięgać po tradycyjne książki, korzystamy z e-booków, dzięki którym wygodnie czytamy zarówno beletrystykę, jak i literaturę akademicką czy biznesową. Nowe technologie przyciągają jednak głównie młodych i odstraszają nieco starsze osoby. Tymczasem mogą okazać się bezcennym wsparciem w powszechnym dostępie do dóbr kultury dla wszystkich zmagających się z rozmaitymi wyzwaniami i ograniczeniami w codziennym życiu. Centrum Innowacji Przejście i InkBook Polska propagują e- czytelnictwo wśród seniorów i zachęcają ich do korzystania z wirtualnych książek. Proces obcowania z wirtualną książką warto rozpocząć od wyboru przyjaznego urządzenia, dzięki któremu czytanie stanie się przyjemnością.

Przygotowaliśmy dla Was dwa wydarzenia – warsztaty i konkurs.

Bezpłatne warsztaty z obsługi najnowszego czytnika inkBOOK Focus.

Warsztat, podczas którego zaprezentowaliśmy czytnik e-booków inkBOOK Focus, który dzięki zastosowanym rozwiązaniom zapewni osobom starszym komfort czytania. Było można śmiało zadać wszystkie pytania dotyczące lektury książek elektronicznych i obsługi urządzenia, przetestować funkcje i sprawdzić, jak proste i przyjemne może być czytanie przy użyciu nowych technologii.

Data wydarzenia: 05.10.2021
Godzina: 11:00-13:00
Adres: Filia nr 13, Centrum Innowacji PRZEJŚCIE
Plac Teatralny 5

Wydarzenie organizowane było przez Centrum Innowacji Przejście w partnerstwie z InkBook Polska w ramach Digital Festival. W tym roku odbyła się już 3. edycja, której motywem przewodnim były kompetencje cyfrowe

Konkurs i cenna nagroda.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczyło uzupełnić zdanie: „Czytanie jest jak…………… . InkBOOK to wolność czytania” przesłać zgłoszenie na adres mailowy przejscie@biblioteka.wroc.pl. Komisja wybrała najlepsze hasło konkursowe:

Czytanie jest jak magiczna zdolność, która pozwala o dowolnej porze i z dowolnego miejsca zajrzeć w okno po drugiej stronie ulicy, wspiąć się na najwyższy szczyt świata i polecieć w kosmos. inkBOOk to wolność czytania

Autorka: Lidia Sobczak

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i przesłali nam swoje teksty.

Nagroda:

Główna nagroda – czytnik inkBOOK Focus o wartości 949 PLN oraz 2 miesiące abonamentu Legimi ufundowanym przez inkBOOK Polska. Więcej o nagrodzie głównej dowiesz się na stronie producenta czytników inkBOOK.

Data odbioru nagrody była nieprzypadkowa, gdyż 1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych.