Nowe technologie dla seniorów

Coraz częściej zamiast sięgać po tradycyjne książki, korzystamy z e-booków, dzięki którym wygodnie czytamy zarówno beletrystykę, jak i literaturę akademicką czy biznesową. Nowe technologie przyciągają jednak głównie młodych i odstraszają nieco starsze osoby. Tymczasem mogą okazać się bezcennym wsparciem w powszechnym dostępie do dóbr kultury dla wszystkich zmagających się z rozmaitymi wyzwaniami i ograniczeniami w codziennym życiu. Centrum Innowacji Przejście i InkBook Polska propagują e- czytelnictwo wśród seniorów i zachęcają ich do korzystania z wirtualnych książek. Proces obcowania z wirtualną książką warto rozpocząć od wyboru przyjaznego urządzenia, dzięki któremu czytanie stanie się przyjemnością.

Przygotowaliśmy dla Was dwa wydarzenia – warsztaty i konkurs.

Bezpłatne warsztaty z obsługi najnowszego czytnika inkBOOK Focus.

Zapraszamy seniorów na warsztat, podczas którego zaprezentujemy czytnik e-booków inkBOOK Focus, który dzięki zastosowanym rozwiązaniom zapewni osobom starszym komfort czytania. Będzie można śmiało zadać wszystkie pytania dotyczące lektury książek elektronicznych i obsługi urządzenia, przetestować funkcje i sprawdzić, jak proste i przyjemne może być czytanie przy użyciu nowych technologii.

Zgłoszenia na warsztat przyjmujemy poprzez formularz.

Data wydarzenia: 05.10.2021
Godzina: 11:00-13:00
Adres: Filia nr 13, Centrum Innowacji PRZEJŚCIE
Plac Teatralny 5
50-051 Wrocław

Wydarzenie organizowane przez Centrum Innowacji Przejście w partnerstwie z InkBook Polska w ramach Digital Festival. W tym roku odbędzie się już 3. edycja, której motywem przewodnim są kompetencje cyfrowe

Konkurs i cenna nagroda.

Zapraszamy również do wzięcia udziału w konkursie. Nagrodą jest najnowszy czytnik inkBOOK Focus.

Wierzymy, że nowe technologie są bezcennym wsparciem w powszechnym dostępie do dóbr kultury dla wszystkich zmagających się z rozmaitymi wyzwaniami i ograniczeniami w codziennym życiu i że komfort czytania nie powinien zależeć od wieku!

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy: