Masz wrażenie, że zalewa Cię nadmiar informacji? Chciałbyś umieć w końcu nauczyć się odróżniać fakty od opinii? Zostań pogromcą fake newsów i myśl krytycznie. Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu zaprasza do udziału w mobilnej grze domowej “W labiryncie newsów i fake newsów”. Sylwetka człowieka na brzegu labiryntu w kolorze niebieskim Darek Niedowiarek, twój kolega z dawnych lat, wpadł w tarapaty. W czasie wykonywania swoich obowiązków, czyli tropienia fake newsów, został uwięziony przez Złodziei Prawdy w labiryncie. Bez twojej pomocy nie jest w stanie się z niego wydostać! Wiedz, że labirynt jest pełen niespodzianek. Na Waszej drodze pojawią się Złodzieje Prawdy, Roboty Dobra Rada, Mistrzowie Wskazówek i wiele innych postaci. Jednak nie wszystkie z nich mają dobre zamiary…

 

Jak zagrać?

  1. Pobierz na urządzenie z systemem Android lub iOS darmową aplikację ActionTrack.
  2. Za pośrednictwem aplikacji ActionTrack zeskanuj kod QR i wejdź do gry. (Uwaga! Jeśli masz już aplikację, upewnij się, że jest zaktualizowana).
  3. Zagrać można w dowolnym momencie, gra przygotowana jest w wersji na telefon, bez konieczności wychodzenia z domu.

Grę stworzyły bibliotekarki Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu Marta Gieruń i Marta Cherubińska we współpracy z Aliną Łysak. Gra powstała w ramach projektu „Kliknij. Sprawdź. Zrozum.” Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Data premiery: 25 czerwca 2020 r.

Dla kogo: dla dzieci i dorosłych

Miejsce startu: gra online Zeskanuj smartfonem lub tabletem kod QR za pośrednictwem darmowej aplikacji ActionTrack i wejdź do gry.

Kod QR:

kod QR do gry W labiryncie fake newsów
Jeśli oglądasz tę stronę na telefonie lub tablecie z zainstalowaną aplikacją ActionTrack, możesz rozpocząć grę po kliknięciu w link: W labiryncie newsów i fake newsów.