Vall Gallery, czyli sztuka w wirtualnym wymiarze

Vall Gallery to projekt realizowany przez grupę osób, która dostrzega potencjał technologii wirtualnej rzeczywistości jako medium dla sztuki. Jest „twórczym poszukiwaniem” koncentrującym się na sztuce i wykorzystaniu nowych technologii.
W realizację pomysłu i przygotowanie aplikacji Vall Gallery zaangażował się Marcin Łopusiewicz, który od 8 lat profesjonalnie zajmuje się tworzeniem produktów VR, ma na koncie aplikacje komercyjne, edukacyjne, badawcze z zakresu biomechaniki ruchu i psychologii. W projekcie udział wzięli wrocławscy artyści: Ula Jagielnicka, Jagoda Piluch, Kamil Siudziński, Marcin Górka. Pod okiem twórcy aplikacji stworzyli oni interaktywne wystawy: opracowali koncepcję, zaaranżowali przestrzeń, zaprojektowali interakcje i spięli wszystko w VR-owe doświadczenie.

Nowy wymiar doświadczania sztuki

Tak powstała galeria bez ścian, miejsce, gdzie można doświadczyć sztuki i stać się częścią artystycznej kreacji, której towarzyszą dźwięk, animacje oraz możliwość swobodnej interakcji. Wykreowane światy, w których osadzone zostały prace artystów, odsłaniają szerszy kontekst i burzą klasyczną narrację o ograniczeniu sztuki do zamkniętego obszaru. Sztuka nabiera wymiaru przestrzennego, staje się wielosensoryczną całością otaczającą widza. Dzięki immersji i responsywności generuje zupełnie nowy rodzaj doświadczenia estetycznego.
Zapraszamy na spotkanie ze sztuką w wirtualnej rzeczywistości.

Gdzie? Mediateka, pl. Teatralny 5, poziom -1 (Centrum Innowacji).
Wernisaż i spotkanie z twórcami – 10 lutego o 17:30.
Wystawa VR dostępna od 10 lutego (obowiązuje rezerwacja terminu pokazu: 71 347 12 82).
Koordynatorka projektu: Aneta Siwka

Data wydarzenia: 10.02.2023