15 czerwca w Parku Tołpy odbędzie się największe wspólne męskie czytanie w mieście! Miejska Biblioteka Publiczna im. T. Różewicza we Wrocławiu zaprasza na rodzinny piknik z literaturą dziecięcą pod hasłem #TataTeżCzyta, podczas którego tatowie będą odczytywać na głos krótkie fragmenty książek dla dzieci.

tata czyta książkę chłopcu; napisy: biblioteka i #TataTeżCzyta, logo MBP i logo akcji

Chłopcy i mężczyźni w Polsce nadal czytają znacznie mniej niż kobiety i dziewczynki. Dlatego Fundacja Powszechnego Czytania, Wydawnictwo Tatarak i Miejska Biblioteka Publiczna im. T. Różewicza we Wrocławiu po raz kolejny podejmują wyzwanie dotarcia do ojców, wujków, dziadków, braci, opiekunów i wszystkich mężczyzn, kierując do nich prosty przekaz: czytajcie!

Jak się okazuje, brak męskiego czytającego wzorca to jedna z przyczyn porzucania czytelniczych nawyków przez młode osoby. A skoro przykład idzie z góry, już sam widok taty z książką może zdziałać cuda. Czytanie dziecku jest ogromną inwestycją w jego przyszłość oraz sposobem na pogłębienie więzi z opiekunem.

Wspólne czytanie w Parku Tołpy rozpocznie się o godz. 15:00 przy kontenerze ESK  Emocje – Sport – Kultura. Do wydarzenia może dołączyć każdy czytający tata, brat, dziadek czy opiekun. Nie trzeba się wcześniej zgłaszać ani rejestrować – wystarczy przyjść do Parku Tołpy i wziąć książkę do ręki. Plenerową biblioteczkę przygotuje Miejska Biblioteka Publiczna im. T. Różewicza we Wrocławiu, więc będzie można skorzystać z jej propozycji. Na piknik można przyjść z własnym kocem lub skorzystać z bibliotecznych leżaków i poduch.

Żeby nauka nie poszła w las, każdy tata, który zdecyduje się wziąć aktywny udział w akcji i podejmie się publicznego czytania, otrzyma w podziękowaniu od Biblioteki książkę dla dzieci.

W roli lektorów zobaczycie też znanych wrocławian, którzy podzielają zawołanie kampanii i na co dzień udowadniają, że tata z książką to normalny i piękny widok.

15.06 | 15:00 | Park Tołpy | kontener ESK

Partnerem akcji jest Stowarzyszenie Żółty Parasol, które animuje życie kulturalne na wrocławskim Ołbinie.

Data wydarzenia: 15.06.2024

Godzina: 15:00