Przed nami organizowany przez partnerstwo lokalne piknik rodzinny „Nasz Grunwald”, na którym obecna będzie filia nr 29 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. T. Różewicza we Wrocławiu.

Ilustracja z budynkami na Pl. Grunwaldzkim.
Święto Osiedla Plac Grunwaldzki

Obchody osiedlowego Święta

Rodzinny piknik odbędzie się 18 maja (sobota) na łące na terenie Kampusu Grunwaldzkiego Uniwersytetu Wrocławskiego (kwartał pomiędzy ulicami Szczytnicką, Wyszyńskiego, Joliot-Curie i Polaka) w godzinach 16:00-21:30. Wejście na łąkę znajduje się naprzeciwko ronda przy ulicy Polaka i Wrocławczyka.

W programie wydarzenia warsztaty kreatywne, sąsiedzki stół z roślinnymi smakołykami od lokalnych restauracji, kultowe rurki z kremem z Grunwaldu, gry i zabawy, atrakcje dla dorosłych i najmłodszych, a na koniec wydarzenia pokaz filmowy. Zapraszamy na biblioteczne stoisko, na którym będzie można korzystać z biblioteki plenerowej oraz wziąć udział w warsztatach:

Podaruj drugie życie starej książce

Udział w warsztatach pozwoli dzieciom i ich opiekunom wkroczyć w świat książki innowacyjną i nieszablonową drogą – trasą fantastycznej zabawy i frajdy, która wybiega po za utarte ramy obcowania z książką i słowem pisanym. Warsztat nie jest ukierunkowany na samo czytanie ale na kontakt z książką, którą traktujemy jako dzieło ale nie w takim intuicyjnym i tradycyjnym tego słowa znaczeniu. „Książka” w naszym projekcie „Podaruj drugie życie starej książce” staje się materiałem plastycznym, technicznym, a nawet stricte użytkowym.

Unikatowe zakładki do książek

Do wyboru będą m.in. suszone kwiaty, różnokolorowa włóczka, różnego rodzaju wzory geometryczne, origami. Bazą zakładek będą kolorowe oraz fakturowane brystole wycinane nożyczkami dekoracyjnymi, a uzupełnieniem będą wzorzyste papiery oraz dodatki pasmanteryjne. Dla bardziej zaawansowanych będzie możliwość zrobienia zakładki na szydełku. Podczas warsztatów można wykazać się kreatywnością i twórczością. Taka zakładka może tez być super prezentem dla miłośnika książek! W trakcie warsztatu można będzie stworzyć piękną sztukę nieużytkową ze starych książek, a także unikatową i wyjątkową zakładkę do książki.

Na wydarzenia NIE obowiązują zapisy – każde z warsztatów, spotkań, pokazów i atrakcji ma charakter otwarty i bezpłatny, a wzięcie w nich udziału nie wymaga wcześniejszego potwierdzenia swojej obecności. W wydarzeniach mogą wziąć udział zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci i młodzież.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdą Państwo na Facebooku i na stronie Fundacji OD NOWA.
Regulamin uczestnictwa w wydarzeniu.

Święto Osiedla Plac Grunwaldzki jest częścią projektu „CENTRUM ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH – SKŁODOWSKIEJ-CURIE” realizowanego dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Wrocław.

Data wydarzenia: 18.05.2024

Godzina: 16:00