Spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem. Fot. Jacek Poremba

W Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich spotkamy się z Wojciechem Chmielarzem, jednym z najpopularniejszych autorów kryminałów w Polsce, twórcą cyklu o komisarzu Jakubie Mortce oraz cyklu gliwickiego. Spod jego pióra wyszły takie bestsellery, jak „Podpalacz”, „Wampir” czy zekranizowane „Żmijowisko” i „Wyrwa”. Autor jest laureatem wielu nagród literackich, m.in. Nagrody Wielkiego Kalibru (2015) i Wielkiego Kalibru Czytelników (2019).

Rozmowę przeprowadzi dziennikarz Adam Szaja.

Wstęp wolny.

Uwaga! Ze względu na niesprzyjającą pogodę wydarzenie odbędzie się w budynku filii nr 1!

Wydarzeniu towarzyszy konkurs przygotowany przez firmę inkBOOK Europe i Miejską Bibliotekę Publiczną im. T. Różewicza we Wrocławiu. Za ułożenie kreatywnego pytania do pisarza wygrać można czytnik e-booków inkBOOK oraz pakiet bibliotecznych gadżetów.

Dla fanów gatunku filia nr 1 przygotowała specjalne wyzwanie czytelnicze Zbrodnia w bibliotece. Przez kilka miesięcy, od kwietnia do października, będą mogli Państwo zbierać pieczątki za wypożyczanie powieści kryminalnych i książek z sygnaturą K. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami akcji.

Złodziej w kominiarce, z workiem na plecach, w kominiarce. Napisy zbrodnia w bibliotece
Wyzwanie Zbrodnia w bibliotece

Data wydarzenia: 23.04.2024