23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z okazji święta literatury, czytelnictwa i ochrony własności intelektualnej Miejska Biblioteka Publiczna im. T. Różewicza przygotowała szereg wydarzeń, dzięki którym będziemy celebrować przez cały tydzień.

Program wydarzeń

Fascynujące światy Juliusza Verne’a

Dzień inspirowany twórczością Juliusza Verne’a: mini kiermasz książek, warsztaty dla dzieci nawiązujące do „Tajemniczej wyspy”, „20 000 mil podmorskiej żeglugi” i „Wyprawa do wnętrza Ziemi”, warsztaty tworzenia mini książek i wyszywanych zakładek, relaks na leżakach, bańki mydlane. Wydarzenie we współpracy z CK Nowy Pafawag.

20.04 | od 12:00 | dziedziniec filii nr 22 | ul. Chociebuska 8-10

Spotkanie z Wojciechem Chmielarzem

Plenerowe spotkanie z Wojciechem Chmielarzem, jednym z najpopularniejszych autorów kryminałów w Polsce, twórcą cyklu o komisarzu Jakubie Mortce oraz cyklu gliwickiego. Spod jego pióra wyszły takie bestsellery, jak „Podpalacz”, „Wampir” czy zekranizowane „Żmijowisko” i „Wyrwa”. Wydarzeniu towarzyszy konkurs, w którym można wygrać czytnik od inkBOOK Europe.

23.04 | 17:00 | filia nr 1 | ul. Sztabowa 98

Akcja Rekomendacja!

23 kwietnia filia na Psim Polu organizuje akcję znakowania książek za pomocą kolorowych wstążek. Sześciu bibliotekarzy oznakuje polecane przez siebie pozycje. Niektóre książki zostaną oznakowane wieloma wstążkami wskazując na literaturę bliską sercu i wartą polecenia przez bibliotekarzy pracujących w filii.

23.04 | w godzinach otwarcia | filia nr 11 | ul. Bolesława Krzywoustego 286

Kwiatowy Tydzień na bulwarze Ikara

Kiermasz książek pod różą, spotkanie dla młodzieży z kwiatowym twistem, drobne słodkości, kwieciste bingo i tajemnicze książki w języku kwiatów. Powtórzmy za Cyceronem: „Do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu i biblioteki”.

22-26.04 | filia na 23 | bulwar Ikara 29-31

Spotkanie autorskie z Kamilą Lesiak

Spotkanie z autorką opowiadania „Ciemną nocą przez świat” oraz założycielką projektu „Rodzina (do) kochania”.

23.04 | 18:00 | filia nr 29 | ul. Reja 1

Koncert akustyczny zespołu Haja

Muzyczne świętowanie Światowego Dnia Książki z wrocławską ekipą serwującą piękne melodie, gitarowe brzmienia i historie z życia wzięte, obok których nie przechodzi się obojętnie. Wśród słuchaczy brzmienie zespołu wzbudza skojarzenia z takimi artystami, jak Joni Mitchell, The Cranberries, a także The Sundays czy Fleetwood Mac.

24.04 | 18:00 | filia nr 22 | ul. Chociebuska 8-10

Zwiedzanie Klasztoru Księgi Henrykowskiej

Dyskusyjny Klub Książki filii nr 4 odwiedzi XIII-wieczne Opactwo Cysterskie w Henrykowie, gdzie spisano słynną Księgę Henrykowską. Na wydarzenie obowiązują zapisy.

24.04 | 10:00 | filia nr 4 | zbiórka pod zegarem na Dworcu Głównym PKP

Kiermasz książek w Famie

Wyjątkowa okazja, by wzbogacić swoją biblioteczkę o różnorodne tytuły w atrakcyjnych cenach. Kryminały, powieści, poradniki, książki kucharskie, literatura psychologiczna czy literatura dla dzieci – każdy znajdzie coś dla siebie.

25-26.04 | w godzinach otwarcia | FAMA | ul. Bolesława Krzywoustego 286

Historia książki – wystawa

Wystawę można oglądać do 15 maja, a 23 kwietnia, w Dzień Książki, dzieci będą miały okazję przygotować zakładki do książek oraz rozwiązać krzyżówkę edukacyjną, nawiązującą do tematu wystawy.

23.04-15.05 | w godzinach otwarcia | filia nr 14 | ul. Grapowa 1

Czwartek w bibliotece na Sołtysowicach

Przeczytamy książkę „Ciekawski George w bibliotece”, porozmawiamy o tym, do czego służą biblioteki i zrobimy kolorowe zakładki do Waszych książeczek. Zajęcia familijne. Zapraszamy dzieci w wieku 3-7 lat oraz ich opiekunów.

25.04 | 17:30 | filia nr 19 | ul. Sołtysowicka 29 h