Zapraszamy na obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Filii nr 1 przy ulicy Sztabowej. Najmłodsi będą mogli zagrać w grę „Bajkowe Tajemnice”, wziąć udział w warsztatach plastycznych lub spotkaniu autorskim.

21 kwietnia (piątek)

Spotkanie autorskie z Magdaleną Zarębską

Zapraszamy na spotkanie z autorką Magdaleną Zarębską, podczas którego pisarka zabierze uczestników na niepowtarzalną przygodę z przedwojennym Wrocławiem w tle.

• Godzina: 9:00
  • Adresat: dzieci w wieku 10-13 lat
  • Wstęp wolny

Spotkanie z udziałem tłumacza Polskiego Języka Migowego. Dostępne dla osób niesłyszących i niedosłyszących.

Wydarzenie w ramach projektu „Jak się żyło w dawnym Wrocławiu” dofinansowanego ze środków PFRON (program Kultura bez barier).

22 kwietnia (sobota)

Familijna gra mobilna „Bajkowe Tajemnice”

Gra odwołana – odbędzie się w innym terminie. Przepraszamy.

Warsztaty z ilustratorką Sylwią Tracz

Zapraszamy dzieci w wieku 5-9 lat na warsztaty plastyczne z Sylwią Tracz, ilustratorką książek dla dzieci Ten drugi. Opowieść Misia Fredka oraz Smakowita Zielenina.

Podczas zajęć porozmawiamy o ilustracjach w dawnych bajkach dla dzieci. Obejrzymy wspólnie stare ilustrowane książki dziecięce i przeanalizujemy, w jaki sposób prezentowano w nich postaci: ich ubiór oraz fryzury. Ilustracje porównamy ze zdjęciami dawnych mieszkańców Wrocławia. Następnie stworzymy własne ilustracje portretowe dawnych wrocławian. Użyjemy do tego kolorowego papieru, filcu, kleju i nożyczek.

Liczba miejsc ograniczona (max. 15 osób).

Wymiana książek na parkingu przed biblioteką

Godzina 10:00-14:30, parking przed Filią nr 1, ulica Sztabowa 98

Dojazd

• tramwaj: 2, 6, 7, 14, 17, 20, 24 do ulicy Powstańców Śląskich oraz 9 i 15 do ulicy Ślężnej
  • autobus: 136 (przystanek Sudecka), 127 i D (przystanek Hallera), oraz 134, 133 (przystanek Drukarska)

Miejsce przyjazne osobom z niepełnosprawnością ruchową.

Program Kultura bez barier

Projekt „Jak się żyło w dawnym Wrocławiu…” realizowany jest w ramach programu „Kultura bez barier” realizowanego z programu Działania 4.3 Współpraca ponadnarodowa Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020. Osi priorytetowa IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa.

trzy logotypy: Fundusze Europejskie, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne

Data wydarzenia: 21.04-22.04.2023

ul. Sztabowa 98