18 kwietnia w filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. T. Różewicza we Wrocławiu spotkamy się z Olgą Marią Szelc, żeby porozmawiać o książce „My, kobiety z Teatru Kalambur. Herstorie”. W czasie spotkania będzie można posłuchać o historii i herstorii legendarnego wrocławskiego Teatru Kalambur, tworzących go ludziach i krajobrazie kulturalnym Wrocławia.

Olga Maria Szelc – redaktorka, recenzentka. Jej opowiadania znalazły się w dwóch antologiach „U nas za stodołą” oraz „Nadodrzańskie opowieści grozy”. Autorka e-tomiku poetyckiego „Oczekiwanie”. Współpracowała jako redaktorka prowadząca i autorka wywiadów przy tworzeniu książki społecznej „Pod wspólnym parasolem” według projektu Krystyny Paraszkiewicz-Pater oraz jako redaktorka z grupą wrocławskich przyrodników i aktywistów przy tworzeniu albumu „Park Grabiszyński. Miejska Puszcza”. Współpracowała także ze Stowarzyszeniem Świat Nadziei, które we Wrocławiu prowadzi Pracownię i Galerię ArtBrut. W roku 2021 otrzymała stypendium artystyczne Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka w dziedzinie upowszechniania kultury. Publikuje recenzje i wywiady z pisarkami i pisarzami m.in. w Iceland News Polska, na wroclawskiportal.pl. oraz na blogu Książki pod ręką. Jest radną Osiedla Stare Miasto i członkinią Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet.

Miejsce przyjazne osobom z niepełnosprawnością ruchową.

Data wydarzenia: 18.04.2024

Godzina: 17:30