„Wszystko się zmienia, nic nie jest takie samo. Tego, co straciliśmy na skutek różnych życiowych okoliczności, już nie odzyskamy. Nie można pozwolić, by tęsknota za utraconym wciąż się odradzała w naszej duszy na nowo.” Monika Kowalska, Wrocławskie tęsknoty

Zdjęcie pisarki Moniki Kowalskiej. Tekst: Spotkanie autorskie z Moniką Kowalską 17 listopada 18.00
Napisy na grafice: spotkanie autorskie z Moniką Kowalską 17 listopada 18:00

Świętowanie pierwszych urodzin filii nr 19 rozpoczynamy od spotkania autorskiego z panią Moniką Kowalską, autorką cyklu Dwa miasta, bardzo chętnie wypożyczanego w naszej bibliotece.

Powojenna historia Wrocławia nierozerwanie związana jest z Kresami, w tym ze Lwowem. Jeszcze całkiem niedawno we Wrocławiu łatwo było usłyszeć charakterystyczny lwowski zaśpiew, usłyszeć przedwojenną anegdotę z okolic Wysokiego Zamku lub zostać odesłanym na Berdyczów. Monika Kowalska dba o to, by ta część naszej historii nie odeszła w zapomnienie. Jej książki nie są dokładną historią jej rodziny, bohaterowie zaczęli żyć niezależne od swoich pierwowzorów i przeżywać inne doświadczenia, jednak ich źródłem są opowieści babci autorki o życiu trzech sióstr w biednej, robotniczej części Lwowa, dlatego na spotkaniu będzie także można zobaczyć rodzinne pamiątki pani Kowalskiej: dokumenty, zapiski i zdjęcia.

Data wydarzenia: 17.11.2023

Godzina: 18:00

Adres:
Filia nr 19
ul. Sołtysowicka 29 h
51-168 Wrocław
tel.: 886 038 110