6 października o godz. 17.00 odbyło się  na organizowane w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki spotkanie autorskie online z Maxem Cegielskim.

Rozmowa dotyczyła twórczości Maxa Cegielskiego, inspiracji, podróży, a głównym tematem była jego najnowsza książka Prince Polonia,

Link do spotkania:

Spotkanie zostało zarejestrowane i można je obejrzeć w dowolnej chwili na YouTube: https://youtu.be/Gx3B4VumE4s

Max Cegielski

Uśmiechnięty, brodaty mężczyzna załapał się za ucho

Dziennikarz i pisarz, kurator, badacz . W TVP Kultura współprowadził „Halę Odlotów” uhonorowaną nagrodą Grand Press w 2015 roku. Autor reportaży, powieści i biografii, m.in.: Masala (2002), Apocalypso (2004), Pijani Bogiem (2007), Oko świata. Od Konstantynopola do Stambułu (2009), za którą otrzymał nagrodę im. Beaty Pawlak, Mozaika. Śladami Rechowiczów (2011) oraz Wielki Gracz. Ze Żmudzi na Dach Świata (2015). Autor i kurator projektów artystycznych w Warszawie, Gdańsku, Bombaju i Stambule. Współzałożyciel Masala Sound System, z którym otrzymał tytuł „Antyfaszysty roku 2004”. Obecnie współprowadzi Xięgarnię w TVN24, za którą otrzymał nagrodę PIK-owego Lauru.

Moderator spotkania

Spotkanie prowadził Filip Modrzejewski – redaktor, pracował w kilku wydawnictwach; od lat zajmuje się krajową literaturą piękną, czasem prowadzi warsztaty literackie, wykładowca Jagiellońskiego Kursu Typografii w Krakowie; mieszka w Warszawie. Członek założyciel Stowarzyszenia Magurycz.

Następne spotkania autorskie DKK:

• 6 listopada o godzinie 18.00 z Ewą Woydyłło-Osiatyńską
  • 9 listopada o godzinie 12.00 z Markiem Kamińskim i Katarzyną Gacek.

Prosimy o przysyłanie pytań do naszych gości: mbp29@biblioteka.wroc.pl

Data wydarzenia: 06.10.2020