Zapraszamy na spotkanie z mieszkanką Brochowa Magdaleną Łoniewską, autorką książki „Listy znad krawędzi”, której premiera zapowiedziana jest na 18.04.2024r. Podczas spotkania będzie można przedpremierowo nabyć książkę.

O autorce

Magdalena Łoniewska, rodowita wrocławianka, rocznik 2001. Od lat zakochana w cosplayach, prowadzi aktywnie konto na Tik Toku i Instagramie, gdzie prezentuje swoje kreacje. Ukończyła naukę na kierunku charakteryzacji teatralno-filmowej w Poznaniu. Kocha książki Dmitryja Glukhovskiego, Stephena Kinga, ale największą miłością darzy serię o Harrym Potterze. Powieść „Kiedy nadejdzie burza” to jej debiut literacki, a także wielka przygoda, gdyż tę książkę napisała ze swoją mamą, znaną pisarką, Agnieszką Lingas-Łoniewską. Obiecuje, że to dopiero początek jej drogi literackiej.

O książce

„Listy znad krawędzi” to jej solowa książka, której akcję osadziła na wrocławskim osiedlu Brochów, gdzie mieszka od 2006 roku. Inez Szulc jest policjantką wrocławskiej komendy i wraz z partnerem próbuje rozpracować gang rozprowadzający bardzo toksyczny narkotyk. Od lat przyjaźni się z młodszym od siebie Julianem Dworskim, którego niegdyś jej ojciec próbował uratować z rąk potwora w ludzkiej skórze. Lecz nie jest tak łatwo odciąć się od bolesnej przeszłości. Julek wchodzi w podejrzane układy z Herkenem, groźnym gangsterem, i spłaca dług zaciągnięty, aby pokryć zobowiązania znienawidzonego ojca. Jednocześnie walczy z bolesną stratą, której doznał jako osiemnastolatek. W tym wszystkim pomiędzy młodym chłopakiem i starszą o dekadę policjantką rodzi się uczucie – może być ono dla nich wybawieniem lub powodem ogromnego bólu.Czy walka o siebie, o dobre życie i miłość okaże się silniejsza niż wiszące nad nimi fatum – ciężar przeszłości?Historia Inez i Juliana rozdziera serce i pokazuje, że los czasami nie zna litości.

O spotkaniu

Organizatorem wydarzenia jest partner filii nr 47, Brochowskie Centrum Aktywności Lokalnej.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie CAL-u przy ul. Koreańskiej 1a.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy.

Wydarzenie realizowane przez Fundację „Made in Brochów” w ramach zadania „CENTRA AKTYWNOŚCI LOKALNEJ WE WROCŁAWIU – Brochowskie Centrum Aktywności Lokalnej” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

Data wydarzenia: 15.04.2024

Godzina: 17:00