Autorka opowie o swojej najnowszej książce: „Antidotum. Historia amerykańskich seriali komediowych”. Komedia to zbyt poważna sprawa, by traktować ją lekko. Książka Antidotum. Historia amerykańskich seriali komediowych udowadnia, jak bliskie prawdy jest to stwierdzenie. Magda Kosińska-Król, kulturoznawczyni i dziennikarka, zabiera czytelników w podróż przez fascynujący świat sitcomów, ukazując ich wpływ na kulturę oraz społeczeństwo.

Seriale komediowe zostały zaprezentowane jako tytułowe antidotum na rozmaite problemy czy zjawiska pojawiające się w Stanach Zjednoczonych i życiu Amerykanów. Wśród opisanych produkcji znajdują się między innymi:
Flintstonowie, Rodzina Addamsów, M*A*S*H, The Cosby Show, Kroniki Seinfelda, Przyjaciele, Biuro czy Współczesna rodzina. Jednak autorka nie ogranicza się tylko do popularnych tytułów – przybliża także seriale mniej znane polskim widzom, a równie warte uwagi ze względu na ich znaczenie w popkulturze i historii amerykańskiej telewizji. Nie brak też w książce anegdot związanych z tworzeniem kultowych serii, a spośród faktów i ciekawostek wyłaniają się fascynujące portrety niezwykłych osobowości.

siążka "ANTIDOTUM: Historia amerykańskich seriali komediowych", autorstwa Magdy Kosińskiej-KrÓl, leży na tle białej pościeli obok purpurowych kwiatów i czerwonej filiżanki z żółtym napojem." Na okładce zdjęcie grupy aktorów z serialu MASH i dwa portrety: kobiety i mężczyzny.

Miejsce przyjazne osobom z niepełnosprawnością ruchową.

Wydarzenie we współpracy z wydawnictwem Perony Kultury (organizator).

Data wydarzenia: 15.02.2024

Godzina: 17:00