Zapraszamy na kolejne spotkanie autorskie z wrocławskim autorem Jędrzejem Pasierskim, realizowane w ramach projektu „Jak się żyło w dawnym Wrocławiu – KULTURA BEZ BARIER”.

Tłumaczenie na Polski Język Migowy

Jędrzej Pasierski

Jędrzej Pasierski (urodzony w 1984) – prawnik, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował w organizacjach zajmujących się prawną ochroną środowiska, międzynarodową pomocą rozwojową oraz współpracą państw Europy Środkowo-Wschodniej. Autor thrillera W Imię Natury oraz cyklu powieści kryminalnych o Ninie Warwiłow: Dom bez klamek, Roztopy, Czerwony świt, Kłamczuch i Gniazdo.

Za książkę Roztopy został uhonorowany Nagrodą Wielkiego Kalibru za najlepszą powieść kryminalną 2019 roku. Za Czerwony świt otrzymał nominację do Nagrody Złotego Pocisku, a za Kłamczucha – wyróżnienie w konkursie o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa. Jest również laureatem drugiego wyróżnienia w konkursie Czarny Kapelusz organizowanym przez Poznański Festiwal Kryminału „Granda” za kreację postaci komisarz Niny Warwiłow.

Dojazd

• tramwaj: 2, 6, 7, 14, 17, 20, 24 do ul. Powstańców Śl. oraz 9 i 15 do ul. Ślężnej
  • autobus: 136 (przystanek Sudecka), 127 i D (przystanek Hallera), oraz 134, 133 (przystanek Drukarska)

Program Kultura bez barier

Projekt „Jak się żyło w dawnym Wrocławiu…” realizowany jest w ramach programu „Kultura bez barier” realizowanego z programu Działania 4.3 Współpraca ponadnarodowa Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020. Osi priorytetowa IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa.

trzy logotypy: Fundusze Europejskie, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne

Data wydarzenia: 19.05.2023

ul. Sztabowa 98