Bajkoczytanie

Zapraszamy wszystkich małych i dużych poszukiwaczy przygód i miłośników podróży za siedem gór i siedem rzek na Sobotnie Teatranki, czyli cykl warsztatów plastyczno-teatralnych. Odkryjemy teatr, który kryje się w kuchennej szufladzie, w stosie starych czasopism, zapomnianych skarpetek, na dnie pudełka z nićmi. Na zajęciach stworzymy wspólnie lalki teatralne, zbudujemy scenografię i wyczarujemy kostiumy, które po każdym spotkaniu staną się środkiem i inspiracją do wspólnego opowiadania sobie historii w naszym teatrzyku. Poznamy magię teatru w walizce, który zmienia rzeczy zwykłe w niezwykłe. Czy szary papier może zastąpić królewską szatę?

Na trzecim z cyklu spotkań – Bajkoczytanie zza siedniu gór i lasów – dowiemy się, czy królewska korona jest ciężka i kto może projektować szaty cesarza. Będziemy szyć na miarę, wiązać gorsety, ostrzyć miecze i stroić miny. Na warsztatach stworzymy bajkowe królestwo i będziemy snuć opowieści o odważnych księżniczkach i przebojowych rycerzach. Stworzymy kawałek teatru, który weźmiemy ze sobą w kieszeni do domu.

Informacje i zapisy

Dla kogo: Dla dzieci, dziadków, rodziców, kuzynek i wujów. Na warsztatach będziemy pracować rodzinnie. Na warsztaty obowiązują rodzinne zapisy.
Zapisy rodzin na email: warsztaty.fiksumdyrdum@gmail.com
W wiadomości e-mail prosimy o informację na temat uczestników (imię, nazwisko, dziecko/dorosły). Zajęcia są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Prowadzenie: Anna Marcowska z Warsztatów Fiksum Dyrdum. Zapoznajcie się z regulaminem wydarzenia, nie zapomnijcie też zabrać ze sobą środków ochrony osobistej (na przykład maseczek).

Więcej informacji o kolejnych wydarzeniach znajdziecie na stronie projektu.

Partnerzy

Partnerami projektu są: Filia nr 14 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, Fundacja „Made in Brochów”, Centrum Aktywności Tarnogaju, Gazeta Wrocławska, Radio Rodzina. Projekt realizowany jest w ramach 26. Edycji Programu Mikrogranty.

Data wydarzenia: 25.09.2021

Godzina: 10:00-11:30

Adres:
Filia nr 14
ul. Wilhelma Grapowa 1
52-130 Wrocław
tel.: 798 847 351